Jump to content

Ugovor o djelu????


dado30st

Preporučene objave

Pozdrav,

trebam savjet,naime trebao sam početi raditi u jednoj poznatoj dobrostoječoj firmi,plača fenomenalna,posao trgovačkog putnika...ali u zadnji čas sve pada u vodu jer knjigovođe i pravna služba te firme ne preporučuju zapošljavanje preko ugovora o djelu??????Nažalost drukčije ne mogu jer sam umirovljenik.

Zanima me u čemu je stvar?????Zbog čega ne preporučuju prijavu preko ugovora o djelu???

 

Zahvaljujem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovorom o djelu izvođač se obvezuje obaviti određeni posao, kao što je izrada ili popravak neke stvari, izvršenje kakva fizičkog ili umnog rada i sl., a naručitelj se obvezuje platiti mu za to naknadu. (čl. 590. Zakona o obveznim odnosima)

 

Dakle, predmet ugovora o djelu je neki rezultat rada, a ne sam rad. Za posao u dotičnoj tvrtci vama treba ugovor o radu na neodređeno ili određeno vrijeme, a kojeg zbog činjenice da ste umirovljenik ne možete sklopiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sizif je napisao:

Ugovorom o djelu izvođač se obvezuje obaviti određeni posao, kao što je izrada ili popravak neke stvari, izvršenje kakva fizičkog ili umnog rada i sl., a naručitelj se obvezuje platiti mu za to naknadu. (čl. 590. Zakona o obveznim odnosima)

 

Dakle, predmet ugovora o djelu je neki rezultat rada, a ne sam rad. Za posao u dotičnoj tvrtci vama treba ugovor o radu na neodređeno ili određeno vrijeme, a kojeg zbog činjenice da ste umirovljenik ne možete sklopiti.

 

Sve to stoji ,ali koji način postoji da se umirovljenik zaposli,a da ne zamrzava mirovinu???????Koji onda ugovor napraviti,jer činjenica je da "na crno" nemožemo i nesmijemo???

 

Zahvaljujem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sizife i buda1965, ovo je pravni forum, dakle, mjesto na kojem se daju pravni savjeti, a ne prodike o moralu. Vi ste odmah ˝zaključili˝ da bi čovjek mogao biti vojni invalid i to sa PTSP-om! Mislim, stvarno! Niste pomislili da se možda radi o osobi koja ima malu mirovinu, nedovoljnu za golo preživljavanje, pa želi na pošten način popuniti kućni budžet?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija