Jump to content

problemi sa mobilnom mrezom


trinitra

Preporučene objave

sa firmom tele2 sam potpisala pretplatnicki ugovor na 24 mjeseca.prvih par racuna sam platila na vrijeme i nakon toga 4 mjeseca nisam platila racun te sam ga nakon toga cijelog platila.tele2 mi je bez pismenog i usmenog upozorenja nakon moje uplate poslao kompletan iznos pretplatnickog ugovora za 24mjeseca.kontaktirala sam ih putem maila i telefona te nisam postigla nikakav dogovor nego su me obavjestili da cu biti utuzena zbog cjelokupnog pretplatnickog duga te se pozivaju na ugovor po kojem to imaju pravo.sta mi je ciniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

oni nažalost imaju na to pravo, tj, naplatiti cjelokupan iznos pretplata za razdoblje na koje je ugovor bio potpisan...bez obzira što su oni ti koji su ugovor raskinuli (ali vašom krivicom) ...u njihovim Općim uvjetima poslovanja piše: "5.3.4. U slučaju da pretplatnik jednostrano raskine Ugovor unutar obveznog trajanja Pretplatničkogodnosa ili ako Ugovor tijekom obveznog trajanja Pretplatničkog odnosa bude raskinut od strane TELE2krivnjom Pretplatnika, Pretplatnik je obvezan TELE2 jednokratno naknaditi štetu zbog raskida ugovora.Naknada štete zbog raskida ugovora odgovara razlici između ukupnog broja mjesečnih naknada na kojese pretplatnik obvezao obveznim trajanjem pretplatničkog odnosa i punog iznosa svih preostalih mjesečnih naknada za pristup TELE2 mreži."

 

to je inače praksa i kod svih drugih mobilnih bandi :palacdolje:

 

e sad, zašto oni nisu obavjestili o tome, to ne znam...

pitanje je da li ste im na vrijeme faksirali tu potvrdu uplate za 4 mj.

ali isto tako, oni pismeno (u kaslić) šalju samo 1 opomenu i nju ste dužni platiti u navedenom roku...ako ni to ne platite, oni privremeno isključuju vaš broj, ali prije toga dolazi sms sa porukom o tome...ukoliko u roku od 30 dana od isključenja ne platite dug, onda se desi to što vam se desilo...

 

nažalost, sa rogatim se ponekad ne isplati bosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovore tumači sud i to po zakonu o obveznim odnosima.

 

rizik postoji ,možeš dobiti ali možeš i izgubiti sud ako do tužbe dođe.Ako izgubiš sud plačaš i kamate.

zastara za potraživanja po telefonskim računima je godinu dana

za svaki račun.računa se od dana dospječa računa.

ako do dođe do tužbe obvezno se pozovi na zastaru potraživanja

sud po istu ne obraća pozornost po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija