Jump to content

plaćanje starih režija na tuđe ime


marryah

Preporučene objave

vodili smo 2 sudska spora za 2 razna stana.jedan spor je dobiven i sada je u fazi žalbe.drugi je darovan 1997 g. ali je tako9đer u spisu o nasljeđivanju bio zaveden kao zaštićena nekretnina a u zk je još uvijek naveden na pokojnika.sada nam stižu opomene za neplaćanje režija kroz vrijeme dok nijedan nije glasio na nas. recite mi8 molim vas da li postoji neka zastara po pitanju režija jer su nam počele stizati pretnje ovrhom. također smo jedno vrijeme imali vip homebox koji smo možda 2 puta koristili a vip nam je poslao račun od preko9 3000,00 kn za raskid ugovora.Kako tih stvari ima sve više molim vas da mi netko odgovori o obvezi plaćanja naročito za stan koji smo nasljedili od pokojnog svekra a on ga je iznajmljivao dok je živio u domu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve o zastarama:

 

Zastara za potrošače

 

Ali uočite da zastara prestaje teći podnošenjem tužbe. Ako se radi o dugovima ostavitelja, nasljednici su dužni vratiti dugove do vrijednosti naslijeđenoga.

 

Niste napisali na koga glase ovrhe i na koga su stizali računi za potrošnju nakon pokojnikove smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Relativna zastara za komunalnu naknadu je tri godine. Ona se prekida svakom službenom radnjom (npr. slanjem opomena), te je relativna zastara šest godina. Općina/grad na zastaru ne pazi po službenoj dužnosti.

 

Nisam sigurna, ali mišljenja sam da je isto i s vodnom naknadom koja se naplaćuje s komunalnom naknadom.

 

 

P.S.

U forumu upravnog prava imate što-šta napisano na ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija