Jump to content

Tko je nasljednik


gaia

Preporučene objave

Nakon smrti moga oca on je oporučno ostavio nasljedstvo svojoj drugoj supruzi. Ja sam dobila nužni dio. Moje pitanje je sta se događa nakon smrti maćehe, napominjem da u tom braku nema djece niti je ona ikad imala svoju djecu. Ima živuću samo šogoricu.

Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj greško ovo prethodno poletilo mi.

Uglavnom ako nema nikoga, kako su vam do sada odgovorili, ide općini.

Al može oporučno ostaviti svojoj šogorici ili kome hoće.Sad zavisi u kakvim ste odnosima ako ste u dobrim da probate sklopiti s njom ugovor o doživotnom uzdržavanju, na ugovor o dosmrtnom vjerovatno su manje šanse da bi pristala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I. nasljedni red: suprug i potomci; ako njih nema

II. nasljedni red: - suprug i roditelji; ako njih nema

- roditelji i njihovi potomci (tj. braća i sestre, nećaci, pranećaci...); ako njih nema

III. nasljedni red: djedovi i bake i njihovi potomci (tj. ujaci, tete pokojnog, bratići i sestrične pokojnog ...); ako njih nema

IV. nasljedni red: pradjedovi i brabake

V. nasljedni red: prapradjedovi i brabake

VI. .... itd.

 

Kod četvrtog i svakog daljenjeg nasljednog reda prestaje načelo prezentacije, tj. ne traže se potomci prabaka i pradjeda, tako da ako nisu živi pradjedovi i prabake (niti njihovi supružnici, imovina tek tada postaje ošasna i prelazi općini, gradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija