Jump to content

Koja su prava bake od skoro 90 godina?


londra

Preporučene objave

Molim Vas bilo kakav savjet i unaprijed zahvaljujem. Sorry ako sam stavila u krivu temu..

 

Radi se o baki koja če za par mjeseci imati 89 godina. živi sama, nema nikakvih primanja, posjeduje nešto obradive zemlje koju ne obrađuje jer naravno nije u stanju. pokretna je, ali nosi naočale i slušni aparat, znači slabije vidi i čuje.

Ima jednog sina koji živi cca 500km daleko od nje i on sam ima mirovinu od oko 1000kn.

Ima li baka bilo kakvih prava na bilo kakvu novčanu ili drugu pomoć i kome bi se trebali obratiti. Žena iz lokalnog centra za socijalnu skrb tvrdi da nema nikakvih prava jer je još pokretna, pa se pitam hoće li steći prava kad jednog dana umre ili kako to ide u našoj državi?

Čula sam da neke općine subvencioniraju troškove režija za ljude slabog imovinskog stanja, pa se pitam ima li baka pravo na nešto tako ili neke jednokratne pomoći za ogrijev ili sl. gdje bismo se mogli raspitati za sve to.

Puno hvala na svim odgovorima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija