Jump to content

oboljelii od ptsp-a i skrb nad djetom


PTSP

Preporučene objave

Za 26.09 sam dobio poziv na glavnu raspravu ( tužba za rastavu braka ).

HRVI sam na oboljenje PTSP, u mirovini ( 3 850 kn. ).

19.08. priveden sam zbog psihičkog nasilja u obitelji nad suprugom

u prisutnosti devetgodišnjeg sina (u alkoholiziranom stanju). Zadržan sam 12 h.

što je supruga iskoristila i sa djetetom otišla kod svojih ( 100 km. udaljeno ).

Odmah je podigla rastavu braka, dijete upisala u školu....

Nakon prvog ročišta koliko sam upoznat bit čemo upućeni na

"mirenje". Supruga je odlučna, želi rastavu, dijete, 1 000 kn. alimentacije.

Stambeni, zdravstveni, higijenski, financijski (supruga ne radi ) i još neki BITNI

uvjeti za život i odgoj djeteta kod njezinih su po mom mišljenju

nezadovoljavajući. Kod mene je situacija što se svega toga tiće drastićno

bolja. Međutim zabrinjava me dali i koliko može kod dodjele djeteta

negativno utjecati moje oboljenje PTSP, nasilje u obitelji, optuživanje

supruge za prekomjerno konzumiranje alkohola itd. Što se može dogoditi

da ni jedno od nas ne ispunimo uvjete za skrb nad djetetom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje je iskustvo pozitivno imao sam ročište prije par dana u svezi skrbništva nad malodobnim djetetom,centar je predložio mene za skrbnika.

Ja sam imao sličnih problema policija pritvori samo triba strpljenja.

zašto je supruga uzela djete i ošla mamici s kojim pravom i po kojim člankom zakona... :dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tijekom braka oboje roditelja imaju potpuno jednako pravo na skrbništvom nad djecom. Kako jedan tako i drugi.

Kao nad djecom imaju pravo i nad nekretninama.

 

Po rastavi braka sud donosi konačnu presudu i rješenje tko ima skrbništvo nad djetetom.

 

Do presude najbolje se dogovoriti, ali niti jedan od roditelja nema veće pravo da dijete živi s njim.

 

Za djete bi bilo najbolje kada bi se roditelji mogli dogovoriti s kime će djete biti do rastave ( za dobro djeteta ).

 

A što se tiče ptsp-a , po meni tu ne bi trebalo biti zapreke.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

Kao nad djecom imaju pravo i nad nekretninama.

 

kao prvo, djecu i nekretnine nikako se ne može strpati u isti koš. drugo, zajedničkom imovinom, pokretnom i nepokretnom, smatra se samo ono stečeno u braku; imovina koja je nasljeđena, ili stečena darovanjem jednome od supružnika samo je njegova imovina i ne dijeli se na dva dijela, pa makar ju dobio i tijekom trajanja braka.

 

Po rastavi braka sud donosi konačnu presudu i rješenje tko ima skrbništvo nad djetetom.

 

netočno. i nakon rastave braka oba roditelja imaju jednako pravo i obavezu skrbiti o svojoj djeci, osim ako skrbništvo jednom ili oboma roditeljima nije oduzeto u posebnom postupku. sud samo donosi odluku s kim će dijete živjeti (dodjeljuje se na zajednički život i brigu, tj.skrb, ne skrbništvo) i određuje viđanja s drugim roditeljem te novčani iznos kojim će roditelj koji s djetetom ne živi doprinositi za djetetove potrebe.

 

Do presude najbolje se dogovoriti, ali niti jedan od roditelja nema veće pravo da dijete živi s njim.

 

Za djete bi bilo najbolje kada bi se roditelji mogli dogovoriti s kime će djete biti do rastave ( za dobro djeteta ).

 

A što se tiče ptsp-a , po meni tu ne bi trebalo biti zapreke.

 

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada hvala na info. i potpori.

Dosta dobro sam upoznat sa obiteljskim zakonom ali ovo o čemu pišemo nisam nigdje našao pa me stoga zabrinjava.

Kao što sam već naveo ima još bitnih stvari koje po meni "ugrožavaju" normalan razvoj djeteta pa i osobnu sigurnost.Evo jednog primjera. Jedan od dvaju braće je dugi niz godina psihički bolesnik. Neznam o kojoj se psih. bolesti radi i kako to saznati ali se bojim da nije shizofrenija. Razbijao je prozore po selu, često ne spava,lupa po zidovima, često fantazira, puno puta ga je hitna odvozila pa čak i u vrapče, zadnji put je skočio u bunar i intervancijom neke od službi i pomoči susjeda jedva su ga izvukli. Trenutno je u nekoj psiho ustanovi ali ga povremeno puštaju kuči na nekoliko dana kada može biti nasamo u kontaktu sa našim 9god sinom.

Advokatkinja je napravila šturi odgovor na tužbu i rekla da se strpim. U obiteljskom savjet. su mi rekli da to moram reči na glavnoj raspravi koja je sad 26.09.

Neznam što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija