Jump to content

Netko mi je u posjedu, kako ga izbaciti??


Toni185

Preporučene objave

Ovako kupio sam garazu od jedne starije zene, a ona je prije posudila garazu nekoj osobi, i sad ta baba nezeli izaci iz garaze.. Nego je ona po zakonu u posjedu jer je duze od mjesec dana, sta ne?

 

A sad koje su moje opcije?

Dali da provalim u garazu izvadim njen auto i stavim svoj pa nek ona tuzi?! ili da otvorim vrata od garaze, i zovem policiju da mi se neko parkirao u garazu i a ja kupio garazu taj dan, naravno prodao mi brat, tako da nisam i mogao znati ako je netko unutra..

molim vas pomoc, jer kad nemozes na svoje stvarno je za poludit taj zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa meni se cini da ovdje nema nekog problema.Ako imate vlasnicki list koji glasi na vas onda ne provaljujete nego ulazite u svoju garazu.U auto ne provaljujte nego ga na bilo koji nacin izvadite iz garaze i pravilno parkirajte ispred garaze,a svoj ubacite unutra te promijenite bravu.Ako ta baba nema ugovor o najmu ili koristenju garaze a da nije ovjeren kod javnog biljeznika ne moze vam nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toni185 je napisao:

 

A sad koje su moje opcije?

 

Ukoliko ste kupili garažu, pretpostavljam da ta garaža ima kao nekretnina vlasnički list.

Ukoliko je tako, vjerojatno ste napravili Kupoprodajni ugovor i ovjerili ga kod JBU.

 

Ukoliko ste u Ugovoru naveli tabularnu izjavu, na temelju nje i Ugovora imate pravo prijenosa vlasništva u gruntovnici .

 

Ukoliko ste kupili onako (bez papira i Ugovora) tada je posao ništavan.

 

Uglavnom , izgubili ste novac koji ste vlasniku dali na ruke.

ukolik još bez svjedoka, zaboravite na cijeli slučaj i počnite iznova.

 

Ukoliko pa je sve legalno, nemojte se konfrontirati sa osobom koja isto tako svojata Vašu garažu.

Postupite ovako:

 

Kad ta osoba automobilom napusti garažu, ostavite vašautomobil pred vratima, priomijenite bravu kao što je rekao ovaj gospodin prije mene.

Bolje da ta osoba koja se smatra "vlasnikom" zove policiju, bar s time nećete imati ništa.

 

God Luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Toni185 je napisao:

 

A sad koje su moje opcije?

 

Ukoliko ste kupili garažu, pretpostavljam da ta garaža ima kao nekretnina vlasnički list.

Ukoliko je tako, vjerojatno ste napravili Kupoprodajni ugovor i ovjerili ga kod JBU.

 

Ukoliko ste u Ugovoru naveli tabularnu izjavu, na temelju nje i Ugovora imate pravo prijenosa vlasništva u gruntovnici .

 

Ukoliko ste kupili onako (bez papira i Ugovora) tada je posao ništavan.

 

Uglavnom , izgubili ste novac koji ste vlasniku dali na ruke.

ukolik još bez svjedoka, zaboravite na cijeli slučaj i počnite iznova.

 

Ukoliko pa je sve legalno, nemojte se konfrontirati sa osobom koja isto tako svojata Vašu garažu.

Postupite ovako:

 

Kad ta osoba automobilom napusti garažu, ostavite vašautomobil pred vratima, priomijenite bravu kao što je rekao ovaj gospodin prije mene.

Bolje da ta osoba koja se smatra "vlasnikom" zove policiju, bar s time nećete imati ništa.

 

God Luck

Mike

 

Da da kupio sam garazu, tj moj brat i imam vlasnicki list, dobro je da nisam nista jos platio, nego kad to rijesimo cemo dati novac koji je napisan, ali dobra je zena a ova joj se jednostavno nece maknuti iz garaze... Znaci rijesit cu to najbolje kad ova izadje iz garaze i ja stavim bravu svoju i nova vrata i na miru sam pa nek ona dokazuje sta god hoce.. Trebo bi neku kameru postavit kad bi bilo moguce pa da znam kad izadje, ali jednom ce sigurno :)

 

Raspitao sam se i da ako maknem njen auto iz garaze moze doci do komplikacija i ona je u pravu, smetam ju u posjedu ali cim ode gotovo.. hvala na savjetima, izgleda trebam samo cekati, ali bolje nego na sudu jer bi dugo trajalo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zeljka_os je napisao:

imam bolje rješenje. Zahtijevajte od prodavatelja da vam da u posjed praznu garažu. Na to imate pravo.

 

Pa da mi moze dati praznu garazu do ovog problema nebi ni doslo. posudila ju je susjedi i ona joj nece vratit, sad je moja garaza ali uvijek mogu ponistit ugovor. Ali htio bi to rijesit, nemoze netko samo uzet drugom nije posteno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obavjesti je pismeno sa povratnicom da si ti vlasnik garaže

i mislim da tada treba u roku od 60 dana

da traži zaključenje ugovora o najmu .

ako u tom roku netraži ugovor podnesi tužbu za njeno iseljene tj. da ti preda ispražnenu garažu.

ili postupi po več rečenom savjetu, kad izađe sa autom

utjeraj svoj auto

promjeni bravu pa neka ona dokazuje.

 

 

Zakon o najmu stanova N.N.91/96

kao i zakon o vlasništvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija