Jump to content

Kolona na izlazu s autoceste


Vozacica

Preporučene objave

Kolona vozila duga otprilike 1 km nalazila se na traci za usporavanje i na traci za zaustavljanje na izlazu s autoceste. Ja sam se pokušala uključiti u kolonu kako bi izašla na željenom izlazu i policajac na motoru me prestigao i dao mi znak da stanem pored trake za usporavanje i rekao mi da sam napravila prekršaj pretjecanja kolone (iako ja u koloni nisam ni bila). Odgovorila sam da nisam stigla stati na kraju kolone. Policajac mi je zapisao podatke i rekao da ću prijavu dobiti, nikakav papir mi nije dao. Kakvu kaznu mogu očekivati i jeli moj prekršaj pretjecanje kolone? Što mi savjetujete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očekujte prekršajni nalog od 2.000 kuna na vašu adresu. po primitku pišite prigovor i navedite da ste se namjeravali uključiti u promet

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 70.

(1) Vozač ne smije vozilom početi pretjecati ili obilaziti:

1) kolonu vozila,

2) ako je vozač koji se kreće iza njega počeo pretjecati,

3) ako je vozač koji je ispred njega na istoj prometnoj traci dao znak da namjerava preteći ili obići vozilo koje je ispred njegova vozila, ili obići drugu zapreku na cesti,

4) ako prometna traka kojom namjerava pretjecati nije slobodna na dovoljnoj udaljenosti tako da bi, vodeći računa o razlici između brzine kretanja svojeg vozila za vrijeme pretjecanja i brzine kretanja vozila drugih sudionika u prometu koje namjerava preteći, pretjecanjem ugrozio sigurnost prometa ili omeo promet iz suprotnog smjera,

5) ako nakon pretjecanja ili obilaženja ne bi ponovno mogao zauzeti položaj na prometnoj traci kojom se kretao prije pretjecanja ili obilaženja i to bez ometanja ili ugrožavanja ostalih sudionika u prometu, osim kad se za pretjecanje ili obilaženje koristi prometnom trakom koja je zabranjena za promet vozila iz suprotnog smjera,

6) prometnom trakom koja je namijenjena zaustavljanju vozila u nuždi.

(2) Vozač koji pretječe ili obilazi dužan je svoje vozilo držati na potrebnoj udaljenosti od vozila koje pretječe ili obilazi, tako da ga ne ometa niti ugrožava u prometu.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji otpočne ili obavi pretjecanje ili obilaženje suprotno odredbama stavka 1. ovoga članka.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji pri pretjecanju ili obilaženju ne drži svoje vozilo na potrebnoj udaljenosti od vozila koje pretječe ili obilazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

hmmmm - ja bi to nazvao klasicno preguravanje,

samo kada se netko pregurava u gradu ne stavlja u zivotnu opasnost par drugih osoba,

a kada se netko pregurava na autoputu na nacin da naglo smanjuje brzinu jer trazi rupu u koloni - grrr

 

ja bih te prijavio zbog ugrozavanja zivota drugih sudionika u prometu :kavica:

 

 

Potpuno se slažem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

ljutko je napisao:

hmmmm - ja bi to nazvao klasicno preguravanje,

samo kada se netko pregurava u gradu ne stavlja u zivotnu opasnost par drugih osoba,

a kada se netko pregurava na autoputu na nacin da naglo smanjuje brzinu jer trazi rupu u koloni - grrr

 

ja bih te prijavio zbog ugrozavanja zivota drugih sudionika u prometu

 

 

 

Potpuno se slažem.

 

I ja se u potpunosti slažem. Gledam takve svako jutro na skretanju u Buzin i već mi ih je dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija