Jump to content

HSUST


matrjoshka

Preporučene objave

htjela bih obratiti pažnju forumaša na HSUST, udrugu koja organizira obuku za sudske tumače.

 

Naime, oni primaju ljude na obuku prije predaje zahtjeva na Županijski sud i polaganja pravnog ispita što uopće ne bi smjeli raditi, i, koliko sam čula, nije im prvi put.

 

Ne sviđa mi se što ih moram ocrnjivati, ali mislim da se buduće polaznike mora upozoriti na takav rad udruge.

 

M.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje koje se postavlja: da li su oni kao udruga posebni i jedini koji daju ovu vrst obuke za sudske tumace? Ako jesu - onda je to osnova i bilo bi logicno da kandidate Zupanijski njima upucuje na obuku.

No, ako nisu pod nekim specijalnim tretmanom, oni onda djeluju kao bilo koje poduzece ili udruga koja pruza obrazovne usluge...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

da odgovorim kao HSUST-aš:

 

obuku radimo na području cijele RH, dakle u terminima u skladu sa potrebama kandidata sa svih županijskih/trgovačkih sudova, a ne samo za Zagrebački ŽS. Osim obuka radimo i seminare za potrebe već imenovanih sudskih tumača i uostalom svakoga tko se želi obrazovati na tom planu.

 

HSUST je jedna od nekoliko strukovnih udruga, radimo savjesno u skladu s propisima, etikom i sa maksimalnim angažmanom.

matrjoshka, ako imaš primjedbi javi se nama što ti smeta.

Ja sam Gabi i dostupna sam u svako doba na telefon (koji dobiješ u udruzi bez problema).

 

Pozdrav svim budućim tumačima!

 

p.s. ovo je bio povod za registraciju, ali drago mi je da sam napokon postala forumaš na legalis-u. Falio mi je forumaški život koji pamtim od faksa :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija