Jump to content

Odgovornost liječnika


klarita

Preporučene objave

Žena je po porodu puštena normalno kući. No, nakon 4-5 dana započelo je obilno krvarenje, te je žena pala u nesvijest. Srećom, brzo je stigla hitna pomoć, pa je žena prevezena u bolnicu u kojoj joj je obavljen kiretaža. Naime, do nastale situacije je došlo zbog manjkavosti rada specijalizantice koja je ženi kontrolirala posteljicu. Dakle, ostao je komad posteljice, što ona nije zapazila (analizirala ju je svega nekoliko sekundi, a potrebno je znatno duže). Zbog navedenog razloga žena je imala manjak željeza u krvi, pila je antibiotike i trebalo joj je dobrih 7 dana da profunkcionira od proživljenog šoka. Bitno je naglasiti da ovoj propust u radu liječnika može biti i smrtonosan, jer uslijed istog dolazi do sepse. Zanima me da li je ovo osnov za tužbu. Koga tužiti, što očekivati i postoji li zastara u navedenoj situaciji.

Hvala!!

 

 

p.s: u otpusnom pismu nisu decidirano napisali da se radi o posteljici, nego su nabrojili kao neke ostatke, ali privatni ginekolog (koji je prije radio u toj bolnici) kaže da je jasno iz tog pisma da je ostala posteljica, ali da se oni kao malo ograđuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klarita je napisao:

Šta su u ovoj zemlji liječnici zaštićeni lički medvjedi?

Radnici odgovaraju za najgluplje stvari poslodavcu, od slučajno pokidane tende do ko zna čega ne. Ali,u slučaju liječnika narod je pomiren sa činjenicom da ne može poduzeti baš ništa. To zaista ne mogu shvatiti.

 

studirajte 9 godina na jednom od najtežih fakulteta u hrvatskoj,radite 12h na dan za placu koja je jedva nesto bolja od radnicke i onda cu uvaziti tu izjavu...

Ljecnici su relativno dobro zasticeni, ali to upravo zbog ljudi koji ih tuze zbog toga sto im je zena imala 7 dana temperaturu pa traze na tisuce kuna za banalnosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Vašem slučaju , ako se odlzučite za krajnje korake, najbolej da stvar prijavite državnom odvjetništvu i da ono na osnovu vještačenja, ocjeni da li postoji kazneno djelo, odnosno nepravilnosti. Tako Vas neće ništa koštati, a znat ćete da li ste u pravu ili bar imate li šanse uspjeha u parnici ako ste u pravu, ali se ne može dokazati kaznena odgovornost.

 

Dakle kaznena prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Ne znam jesam li na peavom mjestu ali jedino mi je slično mome problemu.

Imam kćer (10 god.)koja je u 6-pm mjesecu nesretnim slučajem slonila nogu. Prijelom je bio težak,obje kosti desne potkoljenice sa pomakom.

Bila je u bolnici 4 dana jer je to kao trebalo pravilno namjestiti.

Otpustili su je i rekli da je sve u redu iako se na konrolnoj snimci vidjelo da nije.

Kod sugestije liječniku,ovaj se je izderao na ženu u smislu kao što mi seljaci znamo o tome.

Bili smo kod drugog liječnika koji nas je diplomatski odbio u smislu neka se liječi gdje i do sada.Drugi su pričali da će to sve vremenom doći na svoje ali niko ništa službeno.

 

Sad je gips skinut,terapije gotova,štake su izbacili,a dijete mi vidno hrama.

Ne znam jednostavno kome da se više obratim,a znam da ne valja.Doktori pokrivaju jedni druge,šta ni je za dalje?

Ima li smisla tužiti i koga da se to ispravi ??

Nije mi zbog novaca već zbog djeteta koje sad još toliko ne osjeća posljedice nečije bahatosti ali kroz par godina....

 

Molim vas pomagajte ko može :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronaci dobrog strucnjaka - tipa sportska medicina.

Ne odustati od trazenja dobrog jer on sigurno nece pokrivati nekog drugog vec ce traziti rjesenje za dijete.

 

Ne vidim da bi pravno gonjenje dalo brzih rezultata u trazenju rjesenja da dijete ne hrama i da ne bude kasnije zdravstevnih posljedica.

 

No sada mozete ici na vjestacenje, koje cete moci kasnije priloziti u spis, ako se odlucite za trazenje odgovornosti lijecnika ili pak obestecenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam prijatelju da pravno gonjenje neće pomoći djetetu, ali barem da pokrije troškove dodatnih kontrola,ev. vještačenja,putne troškove pošto se sve odvija u Zagrebu,izgubljene dane,probleme zbog izostanka s posla itd... A šta je tek s djetetom?? Izgubila je ovo ljeto što u gipsu,što kasnije..sad je škola,pa opet praznici. Koje je manje zlo ako treba,a treba operirati.Nema prevelike cijene ako se sve uspije "popraviti" ali dijete pati.

Daj mi molim te reci šta si mislio pod tim "spotrska medicina"? Na doktora ili odvjetnika?

 

Hvala puno,svaki savjet poželjan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Sportska medicina" glede doktora.

 

A postoje i odvjetnici (tj. citavi odvjetnicki uredi) specijalizirani za sporove kao sto je vas.

 

Krenite traziti i jedne i druge.

Kao sto se necete za eventualnu operaciju odluciti na osnovi jednog misljenja, tako postupite i sa odvjetnicima.

 

Ali pozurite traziti, proslo je vec dosta vremena. Tko trazi - taj i nadje. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija