Jump to content

Povećanje invalidnosti


cagart

Preporučene objave

Pitanje ako netko zna odgovor, na koji način mogu tražiti povećanje invalidnosti, naime do sada sam imao 40% stalno rvi vezano za ranjavanje 1991.god. danas sam u invalidskoj mirovini sa omjerom 40/60, i prilikom vještaćenja za mirovinu sam osim dokumentacije vezane za ranjavanje predao dokumentaciju i o liječenju od ptsp, no na to nisam dobio nikakav stupanj invalidnosti, nego je ostalo 40%.gdje bi sada se trebao javiti, podnijeti zahtijev vezano za povećanje invalidnosti, jer na komisiji sam zbog opće nesposobnosti i ptsp ostao bez "c" kategorije, a da mi se stupanj invalidnosti nije povećao, ako netko zna postupak unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novi zahtjev za povečanje invalidnosti podnosiš u državnu upravu,Odjel za branitelje.

zahtjev možeš podnositi svake dvije godine ako ima promjena koje utiču na povečanje invalidnosti.

zahtjevu prilažeš uz okolnosti stradavanja koji se i nalazi i spisu predmeta i liječnički nalaz koji se odnosi na posljedice ranjavanja i priložiš nalaze o liječenje od ptsp-a.

navedeno je potrebno da bi na komisiji ptsp povezali sa ranjavanjem.

ako si ranjen u ruku ili nogu nebi bilo naodmet učiniti novi EMG i priložiti ga ostalim nalazima.

invalidnost ne dobiješ od komisije sa mirovinskog nego samo procijenu radne sposobnosti.

čudan mi je tvoj omjer rat mir.

da ti na mirovinskoj komisiji nisu psihičke probleme uvrstili pod omjer za mir.

 

prouči UKAZ o proglašenju zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata N.N. 33/92 a osobito čl.83 koji se odnosi na tvoje pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo hvala na odgovoru, ovako ti je to izgledalo, ranjen sam od ručne bombe, i imam dosta tih gelera po sebi, kada sam bio na invalidskoj shvatio sam da ću imati onoliko inv.u svezi rata kolika mi je sad invalidnost, dok ovo drugo spada pod mir, sad kako mi ptsp (svi psihijatrijski nalazi bili priloženi,bolnica,liječenja....)može spadati pod mir. :-?

 

Da zaboravih te pitati zašto ti je čudan taj moj omjer rat/mir ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nigdje u liječničkim nalazima se ne spominje da sam prije rata i ranjavanja imao psih.probleme, dapače na psihološkom testiranju vezano za razdoblje do domovinskog rata nalaz mi je uredan, a isto tako nakon rata radio sam svoj posao i nije on uzrok mojih problema.

 

Bova pokušao sam naći te N.N.ali nigdje ih nema, imaš koju stranicu gdje bih to mogao pročitati, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart

ptsp dobiju oni koji su ranjeni ili

oni koji su bili zarobljeni i u logoru

i takav ptsp se račna kao bolest zbog povrede ili ranjavanja

i računa se 100% u svezi rata.

kad si išao prvi put na komisiju radi procijene invalidnosti(PLP)

nisi priložio i nalaz za ptsp ili ga tada još nisi imao pa predpostavljam da na nalazi i mišljenju liječničkog povjerenstva nemaš upisan i ptsp.

 

pretpostavljam da si kod procijene radne sposobnosti , priložio nalaze za ptsp a pošto ptsp nije naveden i na nalazu i mišljenju DLP,komisija iz mirovinskog je zaključila da je isti ptsp posljedica iz civilstva.

 

za hrvatske branitelje koji nisu ranjeni ili bili zarobljeni

ptsp se broji pod bolest i tada dolazi do omjera r/m

 

navedeno Narodne novine možeš nači na stranicama (33/92)

www.nn.hr /službeni dio/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako ja kad sam dobio rješenje za hrvi, to je bilo početkom 1992.godine koliko ja znam baš kod mojih kolega koji su tada isto bili ranjeni ili pušteni iz zarobljeništva nigdje se nije vodila današnja dijagnoza ptsp niti si se pod tim dijagnozama onda liječilo.

Danas ništa više što si zaradio prije nije u svezi rata, niti ptsp, niti ranjavanje, danas priznaju ptsp jedino kad si branitelj nešto napravi e onda kažu "vidiš čovjek je stvarno imao problema, možda ga to muči još od rata".

Ma meni je tako svejedno, da sam kalkulirao i čitao neke knjige i računao kako i na koji način mogu zaraditi na svojoj bolesti, prošao bih bolje, no nisam i nije mi žao, čast ljudima koji su to sve pošteno dobili i čast onima koji su njihove probleme prepoznali i to priznali, danas je drugo vrijeme i ispada da mnogi kalkuliraju i ako su u tome sposobni dobro prođu.

Zahvaljujem se na ponuđenim odgovorima i za mene je ova tema završena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija