Jump to content

molim pomoć- što učiniti kada ste izigrani pri kupnji stana


vindo

Preporučene objave

Pronašla sam stan za kupnju preko agencije za nekretnine, dogovorili smo uvjete i termin potpisivanja predugovora.

Kada smo se našli kako bismo potpisali predugovor i dali kaparu prodavatelj nije imao analitičku karticu (stan ima otkup)pa smo umjesto predugovora sklopili izjavu kojima ja plaćam polog dok se ne pribavi analitička kartica. Izjavu smo potpisali agencija, prodavatelj i ja te u njoj stoji da polog služi kao garancija da ću ja kupiti stan i obaveza da se obustavlja prodaja stana do sklapanja predugovora. Vjerujući u potpisano pokrenula sam zatvaranje postojećeg kredita,ovjeru kreditnih obrazaca i ostalo tj. imala sam određene troškove a agencija mi je javila da je prodavatelj našao drugog kupca koji želi kupiti stan za veći iznos od onoga koji smo mi dogovorili. Molim pomoć- što mogu učiniti jer mi se stan sviđa a nisam u mogućnosti platiti veći iznos od onoga koji smo dogovorili. Da li mogu barem naplatiti troškove koje sam imala vjerujući u potpisanu izjavu i plaćeni polog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebali ste potpisati predugovor u kom bi bilo navedeno da dajete kaparu za kupnju stana i kad će biti potpisan kupoprodajni ugovor.

sa predugovorom se napravi zabilježba ugruntovnici na visini kapare

u slučaju da odustane prodavatelja od prodaje,vrača duplu kaparu ako je tako navedeno u predugovoru.

 

analitička kartica -za to čujem prvi put i ona nije bitna za potpisivanje predugovora.

ako je stan neotplačen ,kupac može preuzeti daljnju otplatu a što se navede u kupoprodajnom ugovoru(to je u skladu sa zakonom)

za neotplačeni dio umanjuje se ugovorena cijena

 

u ovom slučaju ako dobiješ brzo svoju kaparu uzmi je i traži drugi stan i nemoj učiniti novu grešku.

za potpisivanje predugovora potrebno je imati podatke o nekretnini koja se kupuje (vlasnički list),kupcu i prodavatelju kao i izjava prodavatelja da se ne protivi prijenosu vlasništva po isplati ugocvorene cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija