Jump to content

upis stana na oba supružnika


sebalji

Preporučene objave

Zanima nas slijedeće: kupili smo stan i trebamo ga upisati u zk. Stan je kupljen kreditom banke i ja sam nosioc kredita i kupoprodajnog ugovora.

Htjela bi kod upisa u gruntovnicu navesti vlasništvo pola na supruga pola na sebe da li je to moguće i kako?

Ne znam da li je važno ali na stan ide hipoteka banke.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan u gruntovnici upisuje na sebe onaj ko je naveden u kupoprodajnom ugovoru.

stan je kupljen u braku i otplačuje se iz plaće jednog bračnog partnera a što znači da je stan bračna stečevine.

on je zakonski i vlasništvo supruga i to u 1/2 a 1/2 vaš bez obzira na koga je stan upisan u gruntovnici.

za upis 1/2 stana na suprugu potrebna je i suglasnost banke jer oni su upisani hipotekom na cijeli stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

imam gotovo identičan problem, radi kredita koji je na moje ime i ugovor za stan je morao biti na moje ime pa je tako i uknjižen (za razliku od prethodnog pitanja nemam na njega hipoteku). Iako je izvjesno da je stan bračna stečevina i zajednička imovina bez obzira na koga se knjiži, supruga bi htjela da se i ona knjiži kao suvlasnik polovice stana. Kada sam u zemljišniku upitao kako da to izvedemo odgovorili su samo darovnim ugovorom. To mi se čini besmisleno jer će onda darovana polovica biti samo njena, a preostala polovica zajednička. Ja sam htio da napišemo nekakav sporazum o utvrđivanju zajedničke bračne imovine pa da se na osnovu toga zajednički knjižimo, ali u zemljišniku su mi rekli da za njih vrijedi samo kupoprodajni ili darovni ugovor. Je li to moguće izvesti samo sporazumom kojim se utvrđuje stvarno stanje suvlasništva na bračnoj imovini ili koji je pravi način koji ne podrazumijeva da ja i supruga doslovno dijelimo imovinu na moju i njezinu nego samo potvrđujemo da je zajednička.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija