Jump to content

izračun mirovine za čin vojnika


100

Preporučene objave

Ako imaš status dragovoljca i HRVI, sa činom vojnika i općom nesposobnošću 100%, mirovina bi ti bila 5731 Kunu ako sam dobro izračunao, a mislim da jesam.

Ako imaš omjer rat-mir 50:50%, tada računaj pola od toga za dio koji ti se priznaje na osnovi sudjelovanja u Domovinskom ratu, a civilni dio ti ovisi o stažu, visini primanja ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

moj kolega je upravo dobio rješenje opća 50/50, pa ima pitanje: civilni staž 4 mj, ostalo vojska 20 godina s benificijom, čin razvodnik, bez statusa dragovoljca i bez statusa rvi-a ( podnio tužbu upravnom sudu, još čeka odgovor ), star 35g.sedam mjeseci proveo u Afganistanu kao pripadnik vojnih snaga. pita da li netko ima sličan slučaj, kolika bi bila mirovina? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nataluki je napisao:

moj kolega je upravo dobio rješenje opća 50/50, pa ima pitanje: civilni staž 4 mj, ostalo vojska 20 godina s benificijom, čin razvodnik, bez statusa dragovoljca i bez statusa rvi-a ( podnio tužbu upravnom sudu, još čeka odgovor ), star 35g.sedam mjeseci proveo u Afganistanu kao pripadnik vojnih snaga. pita da li netko ima sličan slučaj, kolika bi bila mirovina? :place:

 

Oko 4430 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Kompa prijatelju mislim da si malo pretjerao. Ja sam pokušao izračunati samo vojni dio mirovine i on mi je ispao 1938 Kn i ne znam gdje si navukao ostatak do 4430 Kn. Kamo sreće, ali ...

Znači čovjek nema ni status dragovoljca, ni HRVI, znači polazni faktor 1,10.

 

To sam računao ukupno ( vojni + civilni dio ), sa polaznim faktorom 1,5 s obzirom da pretpostavljam da je aktivna gardijska brigada jer kaže da je 20 godina u vojsci i da je bio u Afganistanu pa bez obzira na rvi i dragovoljvoljca mislim da bi mu polazni faktor bio 1,5.

 

2643 kune vojni dio i 1793 civilni dio = ukupno 4436 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

commando je napisao:

Kompa prijatelju mislim da si malo pretjerao.... Kamo sreće, ali ...

Znači čovjek nema ni status dragovoljca, ni HRVI, znači polazni faktor 1,10.

 

....sa polaznim faktorom 1,5 s obzirom da pretpostavljam da je aktivna gardijska brigada jer kaže da je 20 godina u vojsci i da je bio u Afganistanu pa bez obzira na rvi i dragovoljvoljca mislim da bi mu polazni faktor bio 1,5.

 

I ja za sam to da svi branitelji dobiju što više, ali bez obzira bio on djelatni ili pričuvni i u misiji na planetu X , HZMO neće ništa pretpostaviti već će ga "oderati" i odraditi s 1,10 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je tijekom rata bio u aktivnoj gardijskoj ili u specijalnoj jedinici policije mup-a, bez obzira što nema status rvi-a i dragovoljca imat će polazni faktor 1,5, a ako nije tijekom rata bio pripadnik navedenih postrojbi imat će polazni faktor 1,1.

 

Kažem da pretpostavljam da je bio pripadnik jedne od aktivnih gardijskih brigada HV-a s obzirom na staž u vojsci i Afganistan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

commando je napisao:

Kompa prijatelju mislim da si malo pretjerao. Ja sam pokušao izračunati samo vojni dio mirovine i on mi je ispao 1938 Kn i ne znam gdje si navukao ostatak do 4430 Kn. Kamo sreće, ali ...

Znači čovjek nema ni status dragovoljca, ni HRVI, znači polazni faktor 1,10.

 

To sam računao ukupno ( vojni + civilni dio ), sa polaznim faktorom 1,5 s obzirom da pretpostavljam da je aktivna gardijska brigada jer kaže da je 20 godina u vojsci i da je bio u Afganistanu pa bez obzira na rvi i dragovoljvoljca mislim da bi mu polazni faktor bio 1,5.

 

2643 kune vojni dio i 1793 civilni dio = ukupno 4436 kuna.

 

 

Neznam kako si došao do te cifre, ali evo ti moj primjer, 21 god.čistog staža,od toga 18 kao ovl.sl.osoba, čin časničkog namjesnika, dragovoljac,rvi 40% trajno, opća 40/60, mirovina 4900 Kn, kad se odbije porez i prirez 4730,00 Kn, to je to !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

 

Neznam kako si došao do te cifre, ali evo ti moj primjer, 21 god.čistog staža,od toga 18 kao ovl.sl.osoba, čin časničkog namjesnika, dragovoljac,rvi 40% trajno, opća 40/60, mirovina 4900 Kn, kad se odbije porez i prirez 4730,00 Kn, to je to !

 

Za tvoje podatke mirovina mi ispada oko 5300 do 5400 kuna.

Računam po tablici od Esada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija