Jump to content

Mijenjanje opisa radnog mjesta (rvacka posla)


Jethro

Preporučene objave

može li poslodavac nadopisati ili izbrisati neke stvari u opisu radnog mjesta bez ičije suglasnosti? npr odluka direktora ili sl. već sam do sada dobio 2 odluke kojim se određujem za neke specijalne poslove i sl...

 

ako to napravi, kakve mogu biti konsekvence po njega?

 

kako to dokazati?

 

sklopio sam ugovor s poslodavcem prije par godina na neodređeno, dobio ga u pisanoj formi, no od tada se promijenilo 300 stvari, par radnih mjesta sam

promijenio i sad sam na novom.

nazvali su su ga (npr)

direktor za to i to,

opis posla: rad na viljuškaru i prenošenje kašeta

plaća: kao za rad na viljuškaru.

 

napravi se gaf negdje (npr u nabavi) i sada (velim, na primjer) oni mene kao direktora potežu za rukav i vele: ali vi radite na viljuškaru, tu piše: direktor! dobavljač viljuškara je otkazao tender i sad moramo naplatiti penale, vi ste odgovorni za to i onda konsekvence - otkazi za nesavjesno obavljanje posla i blabla.

najveći problem i jeste to što sam u bivšoj firmi takve stvari ja radio, a ovdje je magluština sa hrpom gusaka i svi traže krivca. a kad sam ja predložio da mi koeficijent i opis posla bude kao i za ime radnog mjesta, bilo je: neeeeeeeeeeee!

 

mašu mi opisom posla gdje doista piše: Rad na viljuškaru, (ali ne piše jel na tenderu, ili vožnja istog)

i sad da ja njima objašnjavam što i tko je tu nadležan za što...

jel ima neki vještak, netko kompetentan na sudskom nivou kome se mogu obratiti?

 

mogu li oni pljunuti u pero i nadopisati riječ "tender" nešto u opis posla dok sam na gablecu i time mi mahati???

naravno da mogu, ali ne znam ima li mehanizam koji takve stvari sankcionira.

inače, za to mjesto traže všs/vss. nitko, ali baš nitko im se nije javio za taj oglas, ukinuli su moje radno mjesto, dali mi otkaz sa ponudom izmijenjenog ugovora (taj posao) i još ga tumače kako im paše.

firma nije mala (250 ljudi), državna je, sindikat koji o tome nema nikakvog znanja, jer je vrlo stručno (primjeri su banalni),

imamo kolektivni ugovor, sve je na intranetu i administratori to mogu u sekundi promijeniti.

tko ili što je onda važno u nekakvom dokazivanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija