Jump to content

mogucnost gradnje iznad rusevne nektretnine u suvlasnistvu


bolero06

Preporučene objave

Molim za savjet.

Vlasnik sam 1/4 manje rusevne nekretnine(6m x 8m)koja se drzi za obiteljsku kucu(P+2),u kojoj svi vlasnici rusevine imaju po etazu.

Vlasnik 1/2 rusevne nekretnine zivi u inozemstvu, niti zeli prodavati svoj dio, niti u njega ulagati.

S obzirom da bi vlasnici koji imaju po 1/4 zeljeli iznad rusevne nekretnine graditi po etazu , ne znamo

postoji li mogucnost ( etaziranje?-ugovor?- suglasnost?) da vlasniku 1/2 pripadne prizemlje rusevne nekretnine, a svakom vlasniku 1/4 pravo na gradnju iznad rusevne nekretnine.

Time bi vlasniku 1/2 njegov dio ostao netaknut, a vlasnici 1/4 stekli bi pravo- mogucnost da svaki gradi svoju etazu.

Ako je to uopce moguce, kako srociti takav "ugovor".

Kako na osnovu takva ugovora ishodovati dozvole.

Priznajem da je pitanje najblaze receno - cudno.

Opravdat cu se situacijom.

 

I jos:

Ukoliko se vlasnik 1/2 i vlasnik 1/4 suglase o prodaji, postoji li mogucnost da vlasnika preostale 1/4 "prisile" na prodaju svog dijela ?

Hvala na pomoci!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Znam da je u postojecem suvlasnistvu suludo graditi.

Zato me zanima kako to izvesti kad vlasnik 1/2 ne zeli ni prodati, ni ulagati.Ako etaziramo postojece stanje , s obzirom da se radi o rusevnoj prizemnici male m2 , postajem vlasnik specificirane 1/4 postojece gradjevine. A Meni ne treba prizemlje te gradjevine vec prostor iznad nje da mogu povuci etazu u ravnini sa 2. katom kuce u kojoj imam stan.Jer, niposto se ne bi upustala u gradnju dok nemam valjan dokaz da je ta buduca etaza na 2. katu samo moje vlasnostvo iako izgradjena iznad postojece gr.c. rusevine

Ako netko moze pomoci....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako se rusevna baza ne moze dodatno opteretiti novim plocama.Cini mi se da bi se losi temelji mogli izbjeci gradnjom novih nosecih stupova koji bi drzali teret novih ploca.

Problem i dalje ostaje kako razdjeliti vlasnistvo ,da bi se uopce postavljalo ( sasvim opravdano) pitanje : kako rjesiti trule temelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija