Jump to content

da li podnijeti tužbu


uragan

Preporučene objave

u listopadu 2004. godine uložio sam žalbu Ministarstvu mora, turizma, prometa i razvitka, na rješenje kojim se odbija moj zahtjev za naknadu štete u vidu obnove obiteljske kuće.

Do danas nisam dobio nikakav odgovor na žalbu.

Što mi je raditi, da li podnijeti tužbu zbog šutnje administracije, koja su moja daljnja prava, i koji pravni instrumenti mi stoje na rasplaganju. Radi se o mojoj obiteljskoj kući u kojoj sam zivio sa svojom obitelji.

Kolege kažu da se obratim sudu u strasburu. Sto mi je za ciniti?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ovoj fazi postupka obratiti se sudu u strazburu je glupost.

morate iscrpiti sve zakonom dozvoljene mogučnosti da bi se obratili strazburu.

 

kako Ministarstvo nije u zakonskom roku (od trideset dana)odgovorilo na vašu žalbu trebate pisati požurnice i to preporučeno i sa povratnicom(povratnicu i potvrdu o preporučenoj pošiljci obavezno sačuvati).

tjedan dana po zaprimanju povratnice(ostavi dodatni rok.najbolje nakon 30 dana)uputi tužbu Upravnom sudu zbog šutnje administracije.

uz tužbu prilažeš i povratnice i potvrde o preporučenoj pošiljci od pošte(razlog zbog kojih trebaš čuvati potvrde pošte i povratnice)uz drugu dokumentaciju (žalba za koju moraš imati potvrdu pošte i povratnicu da si istu poslao)

prouči zakon o upravnom postupku

www.Pravokutnik.net /zakon/

 

ili angažiraj odvjetnika ili nekoga ko poznaje upravni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija