Jump to content

OVRHA - ČL. 6 ?!


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas ako mi može netko pojasniti - u N.N. BR 88/05 je Zakon o izmjenama i dopunama ovršnog Zakona gdje je navedeno u čl. 6 :

 

Ćl. 11 se mijenja i glasi ... Pod točkom 4. Žalba ne odgađa provedbu rješenja, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

 

Znači po tome OVRHA SE OBAVLJA DALJE BEZ OBZIRA NA ŽALBU ??? šTO BI ZNAČILO DA POKRETN. I NEKRETNINA SE PLJENI, A NA SUDU SE ZAKAZUJU ROČIŠTA ILI .... nešto treće ???!!!

 

Tako spor može ići u nedogled, a naplata koja se čeka goooodinama - lutrija !!!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražbina iz ovršne isprave nije namirena od ovršenika. :-o

Interesira me samo dali se ovrha vrši dalje (ako ćemo po Zakonu i toj točci) bez obzira na žalbu.

Zakon je jedno, a u praksi možda nešto sasvim drugo...ako netko ima ovakvog iskustva, molim da mi pomogne :-) U sporu ja sam ovrhovoditelj.

 

Pozdrav, hvala na eventualnim odgovorima :-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

načelno da.

u praksi kad je u pitanju iseljenje iz nekretnine sudovi su jako spori.

 

čak i kada ovršenik priznaje tražbinu.

 

osobno imam slučaj iz 99 godine i ovrha još nije započela a rješenje o ovrsi određeno je temeljem ovršne isprave (javnobilježničke isprave koja je stekla svojstvo ovršnosti) :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija