Jump to content

zanimljivo pitanje, ne želim povišicu...


Jethro

Preporučene objave

radim u državnoj firmi na mjestu npr

administrator financija.

koeficijent mi je npr 10.

u firmi postoji i mjesto administrator financija i vanjskih trgovinskih poslova. koeficijent za to radno mjesto je 11. smiješno veća razlika za urnebesno veću odgovornost, posao i dužnosti. firma ne može naći nikoga za te novce da to radi. meni bi firma dala koeficijent 10 i novčani dodatak razlike do koeficijenta 11 s tim da ostanem na svojem starom radnom mjestu, ali preuzmem dužnosti i obaveze novog radnog mjesta.

dakle, lovu dobivam mizerno veću, stari naziv posla i obaveze i dužnosti toliko da to nitko izvana neće raditi.

 

mogu li ja to odbiti i da li oni legalno postupaju?

 

 

dakle, ja bih radio stari posao za stari novac. ne želim povećanje plaće ni novu dužnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proučite Zakon o državnim službenicima.

 

Ako posjedujete stručnu spremu potrebnu za novi posao, od vas mogu tražiti izjavu da li ste suglasni, vi odbijete, oni vas premjeste (bez mjenjanja mjesta rada), vi se žalite Odboru za državnu službu i sve uredno izgubite.

 

Ovo se događa bar dva puta godišnje. Državni službenik dobija spor jedino ako se mjenja mjesto rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Proučite Zakon o državnim službenicima.

 

Ako posjedujete stručnu spremu potrebnu za novi posao, od vas mogu tražiti izjavu da li ste suglasni, vi odbijete, oni vas premjeste (bez mjenjanja mjesta rada), vi se žalite Odboru za državnu službu i sve uredno izgubite.

 

Ovo se događa bar dva puta godišnje. Državni službenik dobija spor jedino ako se mjenja mjesto rada.

 

a jel'da? a pazi ovo:

imam vss i radim npr kao programer u bolnici za npr 5000 kn. otvore radno mjesto programera pejs mejkera za 5100 kn i daju oglas i nitko im se ne javi. odrede mene iako pojma nemam o programiranju pejsmejkera. velim da to ne znam, no oni vele da "poslodavac ima pravo rasporediti radnike prema poslodavčevoj potrebi". i onda ja koji ne znam raditi taj posao nešto zeznem iako sam ih upozorio da nisam kadar to raditi i ... daju mi otkaz.

i onda tako sve zaposlenike mogu prebaciti na drugo, novo, odgovornije radno mjesto i dati im otkaz, jer nisu kvalificirani za to i nužno stoga i pogriješe, "ali imaju traženu stručnu spremu".

ha?

 

a što ako ja nisam suglasan?

dapače, kod mene je posebna stvar: bio sam na tom novom radnom mjestu kao na "probnom radu", 3 mjeseca, nisam zadovoljio jer to "ne znam raditi" i vraćen sam na staro, no sada mi neće promijeniti radno mjesto, daju mi taj isti posao koji "ne znam raditi" i razliku novca. konkretno, radi se o kojih 200 kn i vrlo visokoj razini odgovornosti.

stvar je u tome da su toliko malo ocijenili to novo radno mjesto, da je to presmiješno. naravno, a) toliko je specifično, da ima svega 50ak ljudi u hr koji to doista znaju raditi (eto, baš ja to znam raditi i to oni znaju) b)a i tih 50 ljudi neće raditi to ni za 3 puta veće novce.

netko je tu lud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija