Jump to content

Služnost


anonimno

Preporučene objave

Vlasnik sam nekretnine ,kuće i dvorišta koji imaju jedini ulaz na kraju "slijepe" ulice već više od 70 godina.Dio ulice odnosno sam ulaz u vlasničkom je listu susjedne čestice.Vlasnik iste namjerava postaviti ogradu sa ulazom na početku "svog dijela ulice" kako bi je koristio kao dvorište.U vlasničkom listu nije upisana služnost prolaza na navedenoj čestici već jedini dokument koji imam je Odluka Poglavarstva općine iz 1929 gdje se mom djedu , tada vlasniku dozvoljava postavljanje ulaznih vrata koja su i danas u funkciji.

Zanima me da li vlasnik čestice može postavljati ogradu sa ulazmim vratima bez moje suglasnosti te da li može na istoj postavljati pokretne ili nepokretne predmete koji bi smanjili odnosno suzili pristup mojoj nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje ti je mišljenje da ti je najbolje sama ukloniti ogradu i sve ono čime ti susjed spječava prilaz tvojoj nekretnini ( dozvoljena samopomoć) (mora biti u roku od 30 dana od saznanja za smetanje.)

Ukoliko ne želiš na taj način rješavati nastalu situaciju, možeš ustati tužbom za smetanje posjeda prava (rok za podnošenje 30 dana od saznanja za smetanje).

 

Ukoliko je prošao rok od 30 dana, možeš ustati tužbom za utvrđivanje prava služnosti koje ste stekli dosjelošću.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 godina kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Anonimno je napisao:

iman ja.daj svoj meil!

 

Pozdrav!

 

Molio bih Vas da mi pošaljete šprancu ako je imate, imam problema sa svojom zemljom, odsjekli su me investitori novogradnje!!!! :-?

 

alandovic@yahoo.com

 

Informirao sam se o pravilima nužnog prolaza, no ne znam kako formalno pokrenuti zahtjev(tužbu). Dali se predaje tužba općinskom sudu, ili se predaje zahtjev izvanparničnom sudu, te na koji se način izvode dokaze.

 

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija