Jump to content

pobijnje darovni ugovor


antos

Preporučene objave

Moja majka je 2001. darovala je sve svoje nekretnine osim kuće u kojoj živi mojoj najstarijoj sestri putem darovnog ugovora (iz samo njoj znanih razloga). U međuvremenu je oboljela od teškog oblika neurološke bolesti (lateralna skleroza), posljedica koje je nemogućnost kretanja, disanja bez respiratora i upće samostalnog funkcioniranja.

 

Troškovi liječenja i brige oko ovakvog pacijenta su zaista veliki (lijekovi, medicinsko osoblje, pomagala itd...). Sve troškove snosimo ja i moja druga sestra . Sestra kojoj je majka darovala svoje nekretnine ne sudjeluju u liječenju ni financijski ni operativno. (živi u drugom gradu, majku posjećuje par puta godišnje i to je to...)

 

Majka druge imovine nema osim mirovine od 500,00kn (koja je nedostatna za pokrivanje troškova liječenja) i kuće u kojoj živi tj. u kojoj je smještena na kućnu njegu.

 

Postoji li mogućnost da majka povuće svoj ugovor o darivanju i prodajom neke nekretnine namiri sebi sredstva za liječenje ?

 

Sestra darovane nekretnine nije sudski prenjela na sebe, već se joj vode na majku...

 

Hvala !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

načinite sa majkom ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i

imovinu upišite na sebe.

ako prvi prijavite ugovor u gruntovnicu

postajete vlasnik imovine iz ugovora bez obzira na darovni ugovor koji nije realiziran.

 

majka može i osporiti ili raskinuti darovni ugovor zbog nebrige sad kada treba pomoć.

a što trba dostaviti u gruntovnicu i to hitno.

 

a ako sestra u međuvremenu realozira darovni ugovor vi nakon majčine smrti možete tražiti nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

načinite sa majkom ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i

imovinu upišite na sebe.

ako prvi prijavite ugovor u gruntovnicu

postajete vlasnik imovine iz ugovora bez obzira na darovni ugovor koji nije realiziran.

 

Mislim da ovo nije adekvatno rješenje problema.

Onaj tko se prvi prijavi/upiše u zemljišne knjige postao je vlasnik samo ako je bio u dobroj vjeri, tj. nije znao ni mogao znati da ono što je upisano u z.k. nije istinito ili potpuno.

Dobra vjera ovdje ne postoji, jer svi akteri znaju da postoji darovni ugovor, tj. da majka faktično više nije vlasnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija