Jump to content

banke i vraćanje dugova


NevenkaNena

Preporučene objave

Poštovani,

Evo me opet na forumu.

Da li netko zna ili je čuo (ili ima neugodna iskustva) kako postupaju banke i kartičarske kuće za povrat duga nakon prihvaćanja nasljedstva po ostavinskoj raspravi.

Kako se moja svekrva prihvatila nasljedstva groba na Mirogoju rečeno joj je da će morati plaćati i dugove u visini nasljeđenog groba. Kolika je cijena grobnog mjesta (sa 3 ukopa taj grob) na Mirogoju, recimo polje 23.

Da li za svaki dug (razne banke i razne kartičarske kuće) dolazi poziv posebno za raspravu.

Da li može doći do ovrhe (i što sve u to ulazi-svekrva ima stan i grob u vlasništvu)i kako to izgleda, a vjerujem da jako ružno izgleda. Tko čini ovrhu i kada. Da li se može nagoditi u vezi dugovanja ili ovrha nastupa odmah.Da li ovrha "sjeda" i na mirovinu.

Puno toga me zanima, svekrvu koliko mi se čini baš i ne, jer se nada da će sve biti u redu s obzirom da je izjavila da se prihvaća nasljeđa ali se ne prihvaća dugova, iako joj je prije prihvaćanja nasljeđa sve razjašnjeno u vezi plaćanja dugova.

Hvala na odgovoru, ako može što prije.Ako ovo sve gore nisam dobro i jasno napisala, ispričavam se.

Nevenka. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija