Jump to content

(zagreb)parking


anonimno

Preporučene objave

evo lijepo pozivaju me iz ZP da platim lijepu svotu zbog xy ugovornih kazni, inace

ce predati predmet odvjetnickom uredu.

e sad imam par pitanja:

- automobil je na moje ime ali ja mogu dokazati da u navedeno vrijeme nisam

bio tamo gdje je kazna nastala - visekratno

- kazna je nastala (kaze onaj koji je vozio automobil) na mjestu koje nije

oznaceno linijama kao parkirno mjesto (izvan linija)

 

 

koji je postupak ako me pozovu na sud?

da li moram priznati tko je vozio vozilo ako mi je najblizi rod i tko je

duzan to dokazati?

kolika je zastara (uzmimo da je dugovanje nastalo prije 2 god)?

 

 

jesam sve pitao..?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš puno topica o (zagreb) parkingu na ovom forumu pa malo pretraži.

ja tvrdi zg parking protupravo stječe naknadu za parkiranjue jer nije vlasnik nekretnine a niti ima upisano pravo plodouživanja nad nekretninama za koje naplaćuje parkiranje.

 

moraš razlikovati globu za krivo parkiranje, trošak premještaja vozila, i nakandu za korištenje parkirnog mjesta.

 

samo hrabro! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja tvrdi zg parking protupravo stječe naknadu za parkiranjue jer nije vlasnik nekretnine a niti ima upisano pravo plodouživanja nad nekretninama za koje naplaćuje parkiranje.

Tko je vlasnik nekretnina na kojima ZGparking naplaćuje "nakandu za korištenje parkirnog mjesta"?

Grad ZG, javno dobro ili svega pomalo??

Ne postoji li neki akt Grada kojim bi ovi mogli uknjižiti pravo plodouživanja nad nekretninama Grada barem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako pribavite akt kojim se regulira parkiranje u Gradu Zagrebu, nema tome davno da je na Ustavnom sudu pala odredba o naplati tzv.ugovorne kazne, pa Vas upućujem na web stranice tog suda da potražite tu odluku.

No, prije upuštanja u "rat" sa zgparkingom DOBRO proučite sve podzakonske akte. Sretno, protivnik se uspješno može pobijediti jedino na kondiciju, a svi monopolisti da mi mali ne možemo imati dobru kondiciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

velim da sam na sudu pokušao tražiti dokazni postupak radi utvrđivanja činjeničnog stanja o vlasništvu nad nekreninama no sudkinja nije htjela čuti.

 

isto tako je bilo po žalbi na županijskom sudu, međutim, postupak nije dovršen jer nije odlučeno o kamatama na valjani način pa čekam odluku o konačnosti spora da idem na ustavni sud.

 

problem je maličnog sprora, ali u biti riječ je o milijardama kuna.

 

glede podzakonskog akta na kaj se misli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte sami kupiti žutu boju i iscrtati parkirna mjesta u vašoj ulici i pritom još naplaćivati parkiranje. Neplatiše pokušajte tužiti paćete vidjeti kako ste u istoj pozicijim kao Zagrebparking.

Sudovi idu linijom manjeg otpora. Od 100 tuženih buniti će se 10, a to je zanemarivo. Njih odradimo s pozicije jačeg i evo pravne države.

Za mene dosta o ovoj temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Članak 8.

Cijenu parkirnih karata za pojedine zone određuje Gradsko poglavarstvo Grada Zagreba na prijedlog gradskog upravnog tijela nadležnog za poslove prometa.

 

Članak 19.

Ova odluka stupa na snagu osmog dana nakon objavljivanja u Službenom glasniku Grada Zagreba.

 

OBJAVLJENO U SLUŽEBNOM GLASNIKU GRADA ZAGREBA 05-12-2005 stupilo na snagu 13-12-2005

 

GRADSKO POGLAVARSTVO DONOSI NA SJEDINICI DANA 12-12-2005 ODLUKU O CIJENI PARKIRANJA. DA LI JE TAKVA ODLUKA NIŠTAVA?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija