Jump to content

Neopoziva ostavka


Ajam

Preporučene objave

Kao član upravnog vijeća dao sam neopozivu ostavku na skupu zaposlenika. Po statutu članove UV imenuje osnivač i to predsjednika i dva člana iz svojih redova a skup zaposlenika predlaze svog člana i korisnici doma svog člana. Njih po prijedlogu zaposlenika i korisnika naknadno imenuje osnivač.

Dao sam neopozivu ostavku a osnivač me nije bio još razriješio niti je imenovao predloženog. U tome vremenu nakon moje ostavke održana je jedna sjednica na kojoj sam ja glasao - moj glas je bio važan.

Pitanje:

Da li je ta odluka pravovaljana i da li sam ja mogao glasati iako sam prije toga dao neopozivu ostavku. Radilo se o otkazima. Bilo je moguće i da se pozovu drugi članovi jer UV je imalo kvorum i bez mene. Prijetilo mi se otkazom ako ne pristanem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajam je napisao:

Kao član upravnog vijeća dao sam neopozivu ostavku na skupu zaposlenika. Po statutu članove UV imenuje osnivač i to predsjednika i dva člana iz svojih redova a skup zaposlenika predlaze svog člana i korisnici doma svog člana. Njih po prijedlogu zaposlenika i korisnika naknadno imenuje osnivač.

Dao sam neopozivu ostavku a osnivač me nije bio još razriješio niti je imenovao predloženog. U tome vremenu nakon moje ostavke održana je jedna sjednica na kojoj sam ja glasao - moj glas je bio važan.

Pitanje:

Da li je ta odluka pravovaljana i da li sam ja mogao glasati iako sam prije toga dao neopozivu ostavku. Radilo se o otkazima. Bilo je moguće i da se pozovu drugi članovi jer UV je imalo kvorum i bez mene. Prijetilo mi se otkazom ako ne pristanem.

 

iz svega sto se napisali u ovom slucaju bitna je samo zadnja recenica:

iz vase zadnje recenice "Prijetilo mi se otkazom ako ne pristanem"

ispdada da se radi o kaznenom dijelu iznude

pa samim time vas glas nije vazeci i ukoliko mozete dokazati da vam se prijetilo otkazom tad podignite tuzbu protiv osobe ili osoba koje su vam prijetile otkazom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija