Jump to content

Greška u prekršajnom nalogu


rio137

Preporučene objave

Čovjek je vozio automobil, policajac ga zaustavio i napisao mu kaznu za brzinu (79 na policijskom radaru, a ograničenje 70), on potpisao zapisnik.

 

U nalogu piše vrijeme zaustavljanja, koje je 40 minuta ranije nego što se to dogodilo, te pogrešan podatak o mjestu zaustavljanja (druga ulica).

 

Čovjek je u to vrijeme (iz naloga) bio na sastanku u firmi, o čemu ima pisane dokaze i svjedoke.

 

Da li se ovaj prekršajni nalog, zbog ovakve bitne pogreške odmah odbacuje ili se postupak ipak provodi?

 

Po mojoj logici, ovakav prekršajni nalog sud mora odbaciti,(okrivljenik može dokazati da je u vrijeme iz naloga bio na drugom mjestu) samo ne znam na temelju kojeg zakona i kojeg članka, pa tu molim pomoć? :)

 

Ili, naravno, dematirajte me ako sam u krivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on treba podnjeti prigovor na prekrsajni nalog,te napisati da se sjeca da ga je toga dana negdje yaustavio policajac,ali da to sigurno nije bilo tada kako se navodi u prekrsajnom nalogu jer je tada u to vrijeme bio na sastanku te ima masu svjedoka koji ce u krajnjoj situaciji trebati ici na sud i davati izjave.

no medjutim ako je potpisao da je vozio 79 , a ogranicenje 70...

treba vidjeti dali su tih 79 umanjeni za 10% od mjerenja uredjaja kako je propisao zakon,jer ako je vozio zaista 79 kmh onda je taj policajac smjesan, naime uvjek se na 1-2km ne gleda,a i 10%se skida od izmjerenog,s time da se u zapisniku konstatira da je brzina umanjena za xx kmh.

po meni ako su ti khh umanjeni nema sto sad traziti svjedoke u ime krivog vremena,bitno je dali je i u spomenutoj ulici znak ograncicenja 70kmh.,ako je u stvarnoj ulici ogranicenje vece onda je to jako bitno,a ako je u spomenutoj ulici npr.ogranicenje 70,a stvarnoj 50 onda se treba pokriti usima,i eventualno napisati prigovor da je masu puta bio zaustavljen a nikad u prekrsaj,pa eto moli da mu se izda upozorenje umjesto novcane,sto ce mu se i uvaziti ako nije vec pravio slicne ili iste prekrsaje u posljednje virijme..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vivass je napisao:

on treba podnjeti prigovor na prekrsajni nalog,te napisati da se sjeca da ga je toga dana negdje yaustavio policajac,ali da to sigurno nije bilo tada kako se navodi u prekrsajnom nalogu jer je tada u to vrijeme bio na sastanku te ima masu svjedoka koji ce u krajnjoj situaciji trebati ici na sud i davati izjave.

no medjutim ako je potpisao da je vozio 79 , a ogranicenje 70...

treba vidjeti dali su tih 79 umanjeni za 10% od mjerenja uredjaja kako je propisao zakon,jer ako je vozio zaista 79 kmh onda je taj policajac smjesan, naime uvjek se na 1-2km ne gleda,a i 10%se skida od izmjerenog,s time da se u zapisniku konstatira da je brzina umanjena za xx kmh.

po meni ako su ti khh umanjeni nema sto sad traziti svjedoke u ime krivog vremena,bitno je dali je i u spomenutoj ulici znak ograncicenja 70kmh.,ako je u stvarnoj ulici ogranicenje vece onda je to jako bitno,a ako je u spomenutoj ulici npr.ogranicenje 70,a stvarnoj 50 onda se treba pokriti usima,i eventualno napisati prigovor da je masu puta bio zaustavljen a nikad u prekrsaj,pa eto moli da mu se izda upozorenje umjesto novcane,sto ce mu se i uvaziti ako nije vec pravio slicne ili iste prekrsaje u posljednje virijme..

 

 

Da, hvala, znam 100 načina kako se može izvući, ali ja tražim bit stvari:

 

Može li se jednostavno, bez rasprave pozvati na neki članak zakona kojim se nalog odbacuje zbog netočno utvrđenog prekršaja i zatim dokazati da je u vrijeme prekršaja bio drugdje?

 

Čemu dodatno ispitivanje i peripetije?

 

Dakle, pusti 10%, pitanje je da li se nalog odbacuje, ako okrivljenik može dokazati da su činjenice utvrđene nalogom, netočne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moze , ali tek na sudu

ali kako to pusti tih 10% pa to je najbitnije.,

uostalom tko je potpisao prekoracenje ako on nije pocinio prekrsaj.

nema odbacivanja prekrsajnog naloga na expres sistem,osim ako ne poznas nacelnika PU,osim toga to i on rado ne radi,osim u izuzetnim slucajevima ako se smiluje ima to zakonsko pravo,ali samo za lakse prekrsaje,a za vece alkohol i sl, i ministar bi dobio otkaz da se u takvo sto upusta,mislim takve kazne stornirati.

vi cete reci nije to ta ulica, policajac ce reci da je i da ste pocinili prekrsaj sto je sasvim sigurno, pa i vi ste pogrijesili ulicu i vrijeme koje ste ovjerili svojim potpisom,a skidanje naloga tek teko nece ici.

znaci slijedi sud saslusanje stranaka svjedoka itd.

preporucujem onako kako sam rekao,prigovor i prijedlog za zamjenu u upozorenje.

sve drugo nece ici instant, ili expres na temelju neke iyjave na brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:( Kakvog crnog načelnika PU? Pa valjda sud odbacuje nalog, a ne policija?

 

A tko je potpisao prekoračenje, ja želim tvrditi da to nije bitno.

 

Zaboravimo promet. Recimo da mu je u gepeku našao policajac drogu, a nije imao nalog?

 

Zašto se taj dokaz onda ne smije koristiti na sudu, tj zašto se odbacuje?

 

Zašto sudac ne kaže, ok, nelegalno su ti uzeli drogu, a odakle tebi droga, jeli tvoja, otkud u tvom gepeku?

 

Moja logika je da se nezakonito stečeni dokazi ne razmatraju, nego odbacuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vivass netočno je da se brzina ispod 100 km/h umanjuje za 10%.

 

Vivass netočno je da se neka kazna može preinačiti u upozorenje.

 

Vivass netočno je da policija može odbaciti prekršajni nalog.

 

Vivass netočno je da načelnik policijske postaje ima zakonsku ovlast se smilovati i stornirati prekršajni nalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Vivass netočno je da se brzina ispod 100 km/h umanjuje za 10%.

 

Vivass netočno je da se neka kazna može preinačiti u upozorenje.

 

Vivass netočno je da policija može odbaciti prekršajni nalog.

 

Vivass netočno je da načelnik policijske postaje ima zakonsku ovlast se smilovati i stornirati prekršajni nalog.

 

 

A reci ti onda nama može li (mora li) sud na temelju dolje iznesenog odbaciti prekršajni nalog zbog očitih (dokazivih) pogrešaka (nezakonitosti) i formalnih propusta prilikom utvrđivanja prekršaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rio137 je napisao:

A reci ti onda nama

 

Prvo bih vas zamolio za malo pristojnosti.

 

 

 

 

 

 

Prekršajni nalog se ne odbacuje zbog tih stvari. Ukoliko je navedeno različito vrijeme u zapisniku o izmjerenoj brzini kretanja vozila i prekršajnom nalogu, sud će saslušati policijskog službenika i doznati pravo vrijeme počinjenog prekršaja.

 

Ukoliko je vrijeme dobro napisano, a optuženi stvarno posjeduje dokaze da je u to vrijeme bio na drugom mjestu, a policijski službenik ustraje u tvrdnji da je iz tog dokumenta utvrdio identitet vozača, sud će odrediti suočenje optuženog i policijskog službenika. Sud će narediti policiji da od vlasnika vozila dođe do podatka kojoj je to osobi dao na upravljanje svoje vozilo s ciljem da utvrdi počinitelja prekršaja po brzini i prekršaja po korištenju tuđih osobnih isprava.

 

Unutar 4 godine koliko može trajati postupak sud će sigurno utvrditi sve elemente potrebne za donošenje presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro ,kad je sve netocno sto sam napisao,a netko se hvata necag kao pijan kape i mjesa kaznenu i prekrsajnu odgovornost,ja odoh s ovog foruma ,tj.iz djela prekrsaja i vise se tu necu pojavljivati, a vi gledajte zakon o prekrsajnom postupku,zakon o sigurnosti prometa , pravilnik o postupanju policijskih djelatnika i trazite odgovore tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@vivass

 

Ukoliko počinitelj prekršaja policijskom službeniku da lažno ime i prezime ne radi se o kaznenom djelu.

 

Policijski službenik će tada sukladno čl. 33 Zakona o policiji osobu dovesti u postaju na utvrđivanje identiteta. Po utvrđenom identitetu, radi počinjenog prekršaja iz čl. 14. Zakona o osobnom imenu (NN 69/92), primjeniti čl. 134. Prekršajnog zakona, osobu uhititi, sačiniti optužni prijedlog radi prvog počinjenog prekršaja i prekršaja iz zakona o osobnom imenu, u optužnom prijedlogu u rubrici broj 6 navesti da se osobu kazni predviđenom kaznom zatvora i dovesti je u prekršajni sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija