Jump to content

mobing na radnom mjestu


Planinar

Preporučene objave

Radim u državnoj upravi kao referent, prije dvije godine je postavljen jedan mladi inženjer za voditelja pododsjeka, kako su mu ambicije rasle tako je i pritisak na nas postajao sve jači, a taj pritisak se sastojao u neprestanim kritikama na račun našeg rada, čak do izjava da bi on svima nama podijelio otkaze itd., nakon takvih izjava sam napisao predstojnici ureda pritužbu u kojoj sam sve detaljno opisao, no od tada je prošlo više od 3 mjeseca, a odgovora nema, tada sam shvatio ga ona štiti, no od tada se doslovce okomio na mene, stalno izmišlja nekakve razloge zašto moj rad ne valja, čak je počeo izmišljati neopravdane izostanke, a uredno se prijavljujemo s karticom kod svakog ulaska i izlaska, ne želi mi dati godišnji i još tisuću drugih stvari koje ne mogu sada opisivati. Da li mi netko može preporučiti nekog dobrog odvjetnika ili što mi je za činiti??

Zaboravio sam dodati da mi stalno pretražuje radni prostor kad nisam u uredu, uglavnom strašno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo VAm link na topic u kojem je bilo i nekih korisnih savjeta na temu mobbinga OVDJE

 

Moram se složiti s prethodnim odgovorom i nadodati činjenicu da u tuđim glavama ne možemo raditi reda, a obrazovanje i odgoj su dvije različite stvari. nevjerojatno što sve ljudi nisu spremni učiniti da bi dokazali moć. :palacdolje:

Za svaki slučaj podsjetiti ću Vas na mogućnost nekih legalnih sredstava: za korištenje godišnjeg odmora postoji rješenje, ako uredno karticom prijavljujete dolazak i odlzak - onda ste na radnom mjestu itd.

 

Uz to Vas još moram uputiti na pravila foruma prema kojima se pravna pomoć traži u forumu "Tražim pravnu pomoć." Taj dio molim obavite u pripadajućem forumu. Hvala i puno sreće. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Planinar je napisao:

Radim u državnoj upravi kao referent, prije dvije godine je postavljen jedan mladi inženjer za voditelja pododsjeka, kako su mu ambicije rasle tako je i pritisak na nas postajao sve jači, a taj pritisak se sastojao u neprestanim kritikama na račun našeg rada, čak do izjava da bi on svima nama podijelio otkaze itd., nakon takvih izjava sam napisao predstojnici ureda pritužbu u kojoj sam sve detaljno opisao, no od tada je prošlo više od 3 mjeseca, a odgovora nema, tada sam shvatio ga ona štiti, no od tada se doslovce okomio na mene, stalno izmišlja nekakve razloge zašto moj rad ne valja, čak je počeo izmišljati neopravdane izostanke, a uredno se prijavljujemo s karticom kod svakog ulaska i izlaska, ne želi mi dati godišnji i još tisuću drugih stvari koje ne mogu sada opisivati. Da li mi netko može preporučiti nekog dobrog odvjetnika ili što mi je za činiti??

Zaboravio sam dodati da mi stalno pretražuje radni prostor kad nisam u uredu, uglavnom strašno.

 

 

Planinar pooozzz,

prevashodno je potrebno da sve pisane dokumente koje dostavljaš nadređenimai, sindikatima ili kom drugom budu dostavljeni putem pošte sa povratnicom ili zaprimljeni u tvojoj pisarnici kako bi ti imao dokument da si nadređene upozoravao na maltretiranja.

Potrebno bi bilo i da duže vremena pratiš i zapisuješ napade tog tvog "kolege" te da tih podataka imaš što više. Ti bi se trebao obratiti i svom sindikatu (koji teško da će odreagirati-znamo kakvi su nam sindikati) i da sve to prijaviš Inspektoratu RH vezano za nemogučnost korištenje GO i zaštitu dostojanstva radnika. O svemu još jednom izvjesti svog čelnika.

U Zagrebu postoji udruga za mobbing. Bilo bi dobro da joj se obratiš. Udruga ima svoje besplatne pravnike ( Moraš se učlaniti). Adresa www.mobbing.hr.

Sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

MOLIM VAS ZA POMOĆ!!

 

NAIME VEĆ TRI I PO GODINE RADIM NA POSLU I DVIJE GODINE NIJE BILO NIKAKVIH PROBLEMA. DOK SE DIREKTOROVA RODICA IZ NEKOG SAMO NJOJ POZNATOG RAZLOGA OKOMILA NA MENE. JEDNOSTAVNO STVARI KOJE ONA RADI ILI PRENAPUHUJE I IZMIŠLJA IZNOSI DIREKTORU I STALNO SPOMINJE MOJE IME. PREUVELIČAVA STVARI I LAŽE.DIREKTOR NJOJ VJERUJE JER SU U RODBINSKOJ VEZI I KAD SAM MU POKUŠALA OBJASNITI NEKE STVARI ON TO JEDNOSTAVNO NIJE PRIHVAĆAO. ČAK MI JE POKUSALA PODVALITI 250 KUNA VIŠKA U BLAGAJNI JA SAM TO OSJETILA PREBROJALA BLAGAJNU I NAKON MINUTE I PO VRATILA JOJ NOVAC ISPRED SVOJIH KOLEGA.ALI OČITO JE ONA NJEMU REKLA DRUGU PRIČU. NAIME, CIJELI KOLEKTIV VIDI ŠTO MI RADI I KAKO SE PONAŠA. NE KOMUNICIRAMO JA I ONA, ALI ONA SAMO ŠUTI I ROVARI PROTIV MENE. APSOLUTNO NEMA RAZLOGA JER NITI SAM JE UVRIJEDILA S IČIM, NITI SAMO JOJ ŠTO REKLA. NAKON SVIH TIH NJENIH PRITUŽBI DIREKTOR MI JE REKAO DA MI JE OVO ZADNJI PUT DA MI TOLERIRA. A NE MOGU MU OBJASNITI DA ONA JEDNOSTAVNO LAŽE. VEĆ NOĆIMA NE SPAVAM, NITI JEDEM NORMALNO RADI TOGA. NA POSLU OSJEĆAM TAKAV STRAH I PRITISAK DA SE NE MOGU NITI SKONCENTRIRATI NORMALNO I STRAH ME DA MI OPET NEŠTO NE NAPRAVI.OSJEĆAM SE KAO DA NE ZNAM RADITI SVOJ POSAO. A ZNAM DA SAM DOBRA U TOME. MENE ZANIMA SAMO KAKO DA SE ZAŠTITIM OD TAKVE KOLEGICE, JER NE BI HTJELA NAPUSTITI RADNO MJESTO. KOME SE OBRATITI ZA POMOĆ NA NAČIN DA TA KOLEGICA VIDI DA SE VIŠE NE MOŽE TAKO PONAŠATI PREMA MENI.

 

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helpst,

prvo malo upozorenje.Legalis inzistira da se postovi pišu malim slovima.

Vezano za vaš slučaj,vise prvo trebate smiriti. Ako je potrebno potražite lječničku pomoć jer u tekvom stanju ne možete racijonalno i staloženo prosuđivati. Bilo bi dobro da postupite kako sam savjetovao "planinara" u doljnjem postu iz studenog prošle godine. Potrebno je da se čim više informirete o ovoj problemetici. Razmislite o svemu što vam se događalo posljednjih mjeseci i to sročite u jedan pismeni PRIGOVOR NA PONAŠANJE vaše kolegice kronološkim redom po datumima kako i što se događalo,koji dostavite poslodavcu isključivo poštom sa povratnicom. Onje prema Zakonu o radu DUŽAN štititi dostojnstvo i zdravlje radnika i spriječevati uznemiravanje na radnom mjestu. te spriječavati neizravnu diskriminaciju. Napomenite mu da ako ne sprijeći takovo nekolegijalno i nerazumno ponašenje Vaše kolegice da ćete se morati onratiti Inspekciji rada i u konačnici sudu. Za svaki sljedeći "napad" vaše "koleguce" učinite isto.Za svaki sljdeći napad vaše kolegice postupite na isti način. Imate li sindikat takovim se pismom obratite i njemu. Kad posložite kronološki "startanja" na vas od strane vaše kolegice pošaljte mi to na PM pa ću vam pomoći sačiniti prigovor.

Dakle samo mirno i staloženo.

Pozzzzzzzzzz :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na svim savijetima. Direktor nju štiti i to jako. Mene je strah da ću dobiti otkaz ako mu se na ovaj način postavim tj. ako mu pošaljem pismeni prigovor na kolegicu. Uostalom on će reći da kako to ona mene uznemirava. uvijek me s nečim poklopi. tako da sam prije 4 dana iz njegove kancelarije izašla u suzama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helpst je napisao:

hvala vam na svim savijetima. Direktor nju štiti i to jako. Mene je strah da ću dobiti otkaz ako mu se na ovaj način postavim tj. ako mu pošaljem pismeni prigovor na kolegicu. Uostalom on će reći da kako to ona mene uznemirava. uvijek me s nečim poklopi. tako da sam prije 4 dana iz njegove kancelarije izašla u suzama.

 

Jasno da će on pokušati da vas se riješi. To "on" i vaša "kolegica" i čine radi toga da bi vam spakirali otkaz. Kako ćete to spriječiti? Na način kako sam vam rekao. On je jedini ispravan.

Svakako k lječniku da se sculirate jer ste dekoncentrirani a time im otvarate prostore u kojima ćete ćiniti greške u poslu,u ophođenju a koje bi mogle biti i osnova da vam u konaćnici i daju izvanredni otkaz. Dakle ne se sažaljevati,ne plakati nego djelovati. I zapamtite ne štiti vaš direktor vašu kolegicu nego se s njom dogovorio da vas izbace iz ravnoteže i uklone. Sve je smišljeno pa smišljeno treba i odgovoriti.

Kad do vas dopre ono kaj sam vam rekao sve će biti lakše. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija