Jump to content

Brisanje vlasnika-izvlaštenje


kira

Preporučene objave

Molim lijepo za odgovor eventualno iskustvo.

 

Imam jednu česticu na kojoj su "nepoznati vlasnici" odnosno ne mogu doći do bilo kojeg podatka o njima.

Čuo sam da se može u Državnom arhivu naći podaci o istim te da se na osnovu tih podatake primjerice smrti istih može pokrenuti tužba i da sud donosi rješenje o izvlaštenju,ili ovi podaci da bi se postupak sudom ubrzao.

 

Ili je pak na snazi "stari" zakon to jest da se od suda određuje skrbništvo odnosno izravne tužbe sudom.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim lijepo za Floki

 

kira je napisao:

Molim lijepo za odgovor eventualno iskustvo.

 

Imam jednu česticu na kojoj su "nepoznati vlasnici" odnosno ne mogu doći do bilo kojeg podatka o njima.

Čuo sam da se može u Državnom arhivu naći podaci o istim te da se na osnovu tih podatake primjerice smrti istih može pokrenuti tužba i da sud donosi rješenje o izvlaštenju,ili ovi podaci da bi se postupak sudom ubrzao.

 

Ili je pak na snazi "stari" zakon to jest da se od suda određuje skrbništvo odnosno izravne tužbe sudom.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da bi pronašli podatke o zemljišnoknjižnim vlasnicima najbolje je kao prvo zatražiti povijesni vlasnički list. U njemu ćete naći dodatne informacije o vlasnicima, npr. ime oca, djevojačko prezime i sl; ako je temelj upisa nasljeđivanje, možda zaključite još ponešto, npr. imena i eventualno adrese braće/sestara itd. itd. Vrijeme uknjižbe nešto govori o starosti tih osoba (npr. naznaka maloljetnosti). S tim podacima se možete obratiti MUP-u, Državnom arhivu i Matičnom uredu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija