Jump to content

Nije kriva


Tonči

Preporučene objave

Moju majku staricu 82 god udarilo je atomobil pri prelasku ceste i nanjelo joj teške tjelesne povrede.Policija je pokrenula prekršajnu prijavu protiv nje. Nesreča se dogodila 04.12.2006 a prekršajna prijava je podnesena 09.02.2007.Sud je odredio vještačenje i odlučio da nije kriva. Obustavio prekršajni postupak izrekom da se radi o neshvatljivom ponašanje vozačice u vožnji koju policija nije prijavila radi počinjenja prekršaja gdje ista vozilom naleće na staricu na cesti.

Majka do sad nije podnosila nikakav oštetni zahtjev. Pitanje je sad dali je kasno za podnošenje zahtjeva za naknadu štete.Riješenje je potpisala 24.12.2008. Kao božični dar.Što sad napraviti.Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je pitanje za pravnika - što ja nisam.

 

Mišljenja sam da ovdje nastupa zastara u općem zastarnom roku od 5 godina.

 

Svakako morate odvjetniku.

 

Možete i do osiguravajućeg društva da prijavite štetan događaj.

 

I vama predlažem da pođete na adresu www.huo.hr gdje se sa desne strane nalazi link "Provjera osiguranja", napišite reg. oznaku tog vozila i datum nezgode i dati će vam se podatak u kojem osiguravajućem društvu je to vozilo tada bilo osigurano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u Općinsko državno odvjetništvo podnijeti kaznenu prijavu protiv policajaca koji nisu evidentirali vozačice.

priložiti kopiju rješenja.

tražiti naknadu štete od RH a iz razloga jer su njeni djelatnici propustili evidentirati počinitelja kaznenog dijela.

u svakom slučaju za daljnje postupanje potreban vam je odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija