Jump to content

Suglasnost stanara


nijedobro

Preporučene objave

Pomoć mi je jako potrebna i nadam se da ću je ovdje dobiti.

Situacija je ovakva,živmo na zadnjem katu četverokatnice u garosnijeri od 25m2. Iznad nas se nalazi potkrovlje od 20m2 koje nitko nekoristi niti se koristilo jer nemaju vrata,ta prostorija bi nam uvelike olakšala život jer bi tu napravili još jednu sobu,stanare smo već pitali i više manje su svi suglasni ali mi je problem što stvarno neznam kako to treba pravno izgledati njihova suglasnost na papiru?

U našoj zgradi je to često praksa ali nitko nije od njih tražio suglasnost stanara a mi neželimo ništa raditi bez toga.

Moje glavno pitanje kako na papiru treba izgledati njihova suglasnost da to je pravno valjano i da mogu tražiti daljnje dozvole od grada. Jako mi treba pomoć i ako mi netko pomogne bit će mo presretni ili bar nas uputite tko bi moga pomoći na tom pitanj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

premalo informacija o tome:

 

1.) kakva je zgrada, koliko ima ulaza i koliko stanova (vlasnika)

2.) dali je zgrada vlasništvo 1/100 ili su svi stanovi etažirani?

3.) dali je taj prostor vlasništvo neke osobe ili zajednički prostor svih stanara zgrade ili samo ulaza.

4.) dali bi oni vama dali taj prostor na korištenje ili pravo vlasništva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1)Stambena zgrada s 13 ulaza ,u svakom ulazu ima 12 stanova, Svaki ulaz ima takvih 5 prostorija u potkrovlju.U večini ulaza su ih preuzeli stanari na zadnjem katu ali sve bez "papira".

2)Zgrada je etažirana

3)Koliko ja znam prostorija je vlasništvo svih stanara ulaza

4)Nadam se pravu vlasništva

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to znači da svaki stanar polaže pravo na tu prostoriju, to če biti teško...

 

vi možete napraviti klasičnu suglasnost da vi možete koristiti tu prostoriju bez naknade ostalim vlasnicima (tj. stanarima) na neodređeno vrijeme, ili određeno do nekog datuma. ako je neodređeno vrijeme trebali si navesti sa kojim razlogom se ta suglasnost razvrgnuti (korištenje prostora).

problem je u tome što vam svaki stanar treba kod javnog bilježnika potpisati suglasnost ako vam je potpiše doma tj. bez javnog bilježnika ako dođe do nejasnoća (netko se predomisli) moglo bi to sve pasti na sudu.

e sada budući da nisam stručnjak u ovom djelu prava pitanja je dali sa svih drugih ulaza stanari polažu pravo na tu prostoriju budući da sam imao slučaj gdje su stanari sa drugih ulaza tužili (i dobili) za zajedničku prostoriju iako se ta prostorija nije nalazila u njihovom ulazu.

 

i ovo zadnje mislim da vam pravo vlasništva nećete moći dobiti jer se radi o zajedničkim prostorijima, pa se tu postavlja problem upisa u gruntovnicu, prijenosa vlasništva sa svih stanara na samo vas.

 

nazovite upravitelja zgrade (GSKG) tj. njihovu pravnu službu pa čete točno saznati kako stvari stoje!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija