Jump to content

Alkohol, optužni prijedlog - nevjerojatno !!!!


megabajt

Preporučene objave

Dakle, molim savijet oko situacije. Policija me zaustavila i napuhao sa 2.03 promila. Da situacija bude gora zaboravio sam i dokumente pa je cura dala svoju osobnu da garantira za istinitost podataka. Dobio sam samo zapisnik o alkotestiranju.

 

Jučer mi je došao poziv na sud - OPTUŽNI PRIJEDLOG - radi saslušanja i to radi navedenih prekršaja: čl.163,st.1 (pojas) , čl.229.st.1 (vozačka koju nisam imao kod sebe) i čl.242.st.1 (neregistrirano vozilo ????? )

 

Mene zanima , da li je moguće da su to svi moji grijesi ili će kazna za alkohol stiči naknadno ili su u pozivu nevedeni prekšaji a alkohol se ne navodi jer se podrazumjeva.

 

Što mogu očekivati?

 

Puno hvala na odgovorima i savijetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ukratko, da ne opteretim server :-D

 

Dakle: vozim doma sa fešte i policija me zaustavlja. Dobro veće - dobro veće: dokumente molim i tada shvatim da sam cijelu torbicu sa dokumentima ostavio kod prijatelja, što im i kažem. Pitaju da li sam pio ja kažem: ah jesam.

Kako ćemo vas indetificirati?, pitaju oni i cura daje svoju osobnu da potvrdi moj indentitet što i provjeravaju motorolom.

Želite li puhati? Ako baš moram i napušem 2.13 sa tolerancijom 2.03.

Kada ste popili zadnje piće? Ja kažem prije 5 minuta.Želite li ići vaditi krv? Ne želim-nema potrebe.

Napišu zapisnik o alkotestiranju i daju mi ga, te mi kažu da bi me trebali privesti i odstraniti auto o mome trošku ali da neće , već da odemo doma pješice i odoše oni....

 

Dakle nikakav drugi papir nisam dobio od njih niti poštom već samo prije navedeni poziv na sud sa navedenim prekršajima: pojas , vožnja bez vozačke i neregistriran auto ?????

 

Eto, to je moja situacija - ukratko. I ništa mi nije jasno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propust policije.

 

Kvantiteta cjenjenija od kvalitete.

 

Ispravno postupanje je: rukice na leđa, lisice, pazi glavicu dok ulaziš u službeno vozilo, provjera registarske pločice i oduzimanje iste, izdavanje naloga o premještanju vozila (ukoliko postoje uvjeti).

 

Svi prekršaji jedne osobe na istom mjestu i vremenu idu pod jedan predmet.

 

Ovdje su već u prvom momentu vidljive tri pogreške u postupanju radi kojih bi svi navodi protiv Vas trebali biti odbačeni.

 

Od mene toliko, za ostalo se posavjetujte s odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@299

 

u krivu ste. "alkici" nemaju pravo traziti nista vec su se samo duzni podvrgnuti se testiranju.

policajci su duzni provesti testiranje prema pravilniku, a to znaci, moraju utvrditi vrijeme konzumacije i ukoliko je proslo manje od 15 minuta cekati. :kavica:

 

@megabajt

 

ne. sudski postupak se mora voditi na nacin da je sto jeftiniji, brzi i efikasniji.

vodjenje 2 ili 3 postupka bitno bi poskupilo postupak sudjenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POZDRAV

 

ali to znaći da ako su ga policajci testirali kako on kaže nakon 5 minuta od konzumacije da alkotest ne vrijedi i da su oni prekršili zakon???

 

Nemojte me krivo shavtiti nemam nista protiv policajaca, naprotiv mislim da bez njih nemože funkcionitsti ništa a i mama me učila da ih jako poštujem i sam poznajem neke ali nažalost uvjerio sam se i u bahatost i zloupotrebu položaja(uglavnom u manjim sredinama) i to puno češće nego što su me zaustavljali neki sasvim normalni koji samo rade svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

 

tako je (iako nije zakon nego pravilnik )

 

@ljutko

 

ipak je Zakon o mjeriteljstvu, koji nalaže striktno pridržavanje tvorničkih upustava.

 

Isti zakon sadrži kaznene odredbe za one koji upotrebljavaju mjerila na nedopušten način.

 

ZAKON O MJERITELJSTVU

Članak 18.

(3) Pravne i fizičke osobe u obavljanju djelatnosti moraju postavljati i rabiti zakonita mjerila na način kojim se osigurava potrebna točnost mjerenja i odgovorne su za tehničku ispravnost mjerila i točnost mjernih rezultata.

Članak 78.

(1) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba odnosno od 50.000,00 do 100.000,00 kuna pravna osoba:

3. ako u obavljanju djelatnosti ne postave i ne rabe mjerila na način na koji se osigurava potrebna točnost mjerenja (članak 18. stavak 3.),

(2) Za prekršaj iz stavka 1 ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 5.000,00 do 10.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.

 

 

Alcotest7410Plus

Alcotest7410Plus RS

Breath Alcohol Monitor

Instructions for Use

 

Strictly follow the Instructions for Use

 

– There must be an interval of at least 15 minutes after alcohol has been taken into the mouth.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija