Jump to content

molim izračun mirovine


udovica

Preporučene objave

Da ne otvaram novu temu ovdje ću postavit pitanje u vezi civilnog dijela mirovine.

Naime zanima me da li se u obzir za taj dio uzima i plaća iz vremena rata (91-95) jer taj period je čovjek bio na plaći HV-a.,bio je pričuva ali na platnom spisku.

Pošto je civilni dio stvarno mali 0.44, mislim da mu taj dio nije uzet u obzir.Ili mu nisu ništa obračunali ili minimalac iz firme i kako sa vremenom provedenim na zavodu za zapošljavanje.U biti kako to ide jer od HV-a nisu tražili da im se ništa dostavi. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udovica je napisao:

ja se ispričavam, ali molim da mi netko odgovori taj branitelj je bio policajac a kao rvi dobiva dva čina gore pa vas molim da mi netko izračuna mirovinu po tom činu a gore navedenim omjerom jer onda nije desetnik nego ima dva čina više, hvala na odgovoru.

 

Ja bi se složio sa darkoh-ovim izračunom plus minus dvjestotinjak kuna jer mi je nekako najrealniji a u svezi čina je premalo podataka jer se nezna koje policijsko zvanje je g. imao da se prevede u vojni čin a koliko vidim po forumu i mirovinsko to svakojako tumači-nadnevak kada je čin dodjeljen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam zašto neki ljudi vole širit svakakve dezinformacije o činovima.Evo ja sam u mirovini od 27.11.08 godine.Pripadnik MUP-a.Imam omjer profesionalno oboljenje 80% vojni dio i 20% civilni.Samim odlaskom u mirovinu dobio sam najveći čin sa srednjom školom,iako sam bio obični policajac,koji kad se pretvori u vojni ispada nadnarednik.RVI nemam.Riješenje o mirovini iznosi 4.180.00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

buda1965 je napisao:

Dobra većer.koristim komp prijatelja iz DR.ja sam đuka.dobio sam pred rješenje za mirovinu i molim Vas izračun.dragovoljac,20%rvi,privremeno,čin vojnik,omjer 20%vojno 80% civilno,13 godina radnog staža (prodavač),41 god.života.zahvaljujem na odgovoru.

 

+,- 100 kn

 

profesionalna oko 2700 kn

opća oko 4000 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

buda1965 je napisao:

Dobra većer.koristim komp prijatelja iz DR.ja sam đuka.dobio sam pred rješenje za mirovinu i molim Vas izračun.dragovoljac,20%rvi,privremeno,čin vojnik,omjer 20%vojno 80% civilno,13 godina radnog staža (prodavač),41 god.života.zahvaljujem na odgovoru.

 

+,- 100 kn

 

profesionalna oko 2700 kn

opća oko 4000 kn

 

 

Kompa nemoj čovjeku davat lažne nade-od kuda si te cifre izvukao?

U najboljem slučaju opča 3.100 kn

Profesionalna 2.500 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Kompa je napisao:

buda1965 je napisao:

Dobra većer.koristim komp prijatelja iz DR.ja sam đuka.dobio sam pred rješenje za mirovinu i molim Vas izračun.dragovoljac,20%rvi,privremeno,čin vojnik,omjer 20%vojno 80% civilno,13 godina radnog staža (prodavač),41 god.života.zahvaljujem na odgovoru.

 

+,- 100 kn

 

profesionalna oko 2700 kn

opća oko 4000 kn

 

 

Kompa nemoj čovjeku davat lažne nade-od kuda si te cifre izvukao?

U najboljem slučaju opča 3.100 kn

Profesionalna 2.500 kn

 

A tako mi je ispalo po tablici. Moguče da sam negdje nešto krivo unjeo. Ali provjerio sam i opet mi ispada isto. A dobro neka se nada manjemu svakako da se ne bi razočarao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

da li postoji neka nova tablica za izračun mirovine jer ako su ovi izračuni napravljeni sa mojom tablicom onda su netočni jer buda nije dao podatke o godišnjoj plaći niti podatak da li se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti.

 

 

 

Moj je izračun bio "odokativan"-temeljem slučajeva u praksi ali realnije mu je očekivati:

Profesionalna:oko 2.300-2.400

Opča : 2.600-2.700

 

Napominjem grubi izračun,ovisno o vremenu provedenom u DR i dr.!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija