Jump to content

Prekršajni nalog-molim Vas za savjet


Lilalo

Preporučene objave

Na putu do doma moram prijeći pružni prijelaz.Prije mene je bio jedan auto koji je taman prelazio prugu i upalio se zvučni signal, ja sam automatski prešla za njim jer da sam stala auto iza mene ne bi uspio i udario bi me. Znači prešla sam prugu signal je radio 5 sekundi.I naravno 100 metara dalje me zaustavi policajac.Kazna mi je 2000 kuna i oduzimanje vozačke na 6 mjeseci ( čl.58 st.2).Za vozačku sam tek shvatila kad sm došla doma.Znam da sam glupa ali meni je ovo prvi put i totalni me strah ulovio, a usput vozačka mi je 50% posla. Šta bi mi sad bilo najpametnije, imam li kakve šanse da platim kaznu a da mi vozačku ostave i koja je procedura. Molim Vas za bilo kakav savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strah od udarca od vozila odzada Vam ne može biti opravdanje za ovaj prekršaj.

 

Pretpostavljam da se radi o dvosmjernoj cesti i da se u isto vrijeme uključivaju i isključivaju zvučni i svjetlosni znakovi sa obje strane.

 

Bez obzira što se i sa druge strane vidi da je vozilo prošlo pružni prijelaz u vrijeme kad je svjetlosnom signalizacijom to zabranjeno policijski službenik se trebao nalaziti sa one strane sa koje ste dolazili da neposredno vidi biće prekršaja, tj. vaš prolazak preko pružnog prijelaza u zabranjeno vrijeme.

 

Pišite prigovor, poričite prekršaj, navedite poziciju policijskog službenika i točno mjesto gdje Vas je zaustavio. Jednostavnije će te to opisati na ručno nacrtanoj skici koju priložite uz prigovor.

 

I pozivam Vas na odgovornije ponašanje u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svakojakih odgovora se može ovdje pročitati.....

no mislim da neki savijeti glede prigovora i ostalog od strane pojedinaca uistinu su komedija .....

--- žalit se na poziciju gdje se nalazio policajac ???? koliko sam shvatio radi se o pružnom prijelazu na kojem se promet regulira svjetlosnim i zvučnim znacima što je definitivno sinhronizirano ili (uparen rad),,,pa neradi se u ovom pitanju o nekom raskrižju gdje postoji mogučnost da policajac predvidi prolaz kroz raskrižje u nedozvoljenom trenutku ali to se vrlo jednostavno može utvrditi dok u ovom slucaju nevidim nimalo šanse da sudac proguta ovaku obranu uz ručno nacrtanu skicu mjesta događaja hehehehehe

ovo postaje zanimljivo... ajd nek se javi nakon povratka sa te rasprave ako slučajno dođe do iste.... žao mi je osobe koja je počinila prometni prekršaj ali nek se samo malo zamisli što bi bilo da je vlak naletio u tom trenutku ( ako predpostavimo da se polubranici nisu recimo spustili zbog kvara ??????????? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro sad si mi ubio svaki tračak nade da bi sudac mogao meni izaći u susret, ali radi se o tome da sam bila iza signalnog stupa kaj je počeo svirati, iza mene je je odmah bio auto i prešla sam, znači radi se o dvije sekunde. Inače imam fobije od tog prelaza, jer je jako puno ljudi na njemu poginulo,dvoje iz moje obitelji, tako da se nikad ne bi igrala s tim. A radi se o tome da mi je vozačka prijeko potrebna za posao. Tak da ne znam šta da radim,ovo mi je prvi prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

....navedite poziciju policijskog službenika i točno mjesto gdje Vas je zaustavio. Jednostavnije će te to opisati na ručno nacrtanoj skici koju priložite uz prigovor.

 

I pozivam Vas na odgovornije ponašanje u prometu.

 

nije samo poanta da li je policajac vidio kada se pale svjetla na prijelazu vec je morao vidjeti koliko ste i vi u tom trenutku udaljeni od prijelaza.

 

vrlo cesto se pruga nalazi 1-2 metara iznad visine prometnice. ukoliko se stoji s "druge" strane pruge, nikako se ne moze odrediti tocna udaljenost vaseg vozila od pruge u trenutku javljanja signala :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

svakojakih odgovora se može ovdje pročitati.....

no mislim da neki savijeti glede prigovora i ostalog od strane pojedinaca uistinu su komedija .....

--- žalit se na poziciju gdje se nalazio policajac ???? koliko sam shvatio radi se o pružnom prijelazu na kojem se promet regulira svjetlosnim i zvučnim znacima što je definitivno sinhronizirano ili (uparen rad),,,pa neradi se u ovom pitanju o nekom raskrižju gdje postoji mogučnost da policajac predvidi prolaz kroz raskrižje u nedozvoljenom trenutku ali to se vrlo jednostavno može utvrditi dok u ovom slucaju nevidim nimalo šanse da sudac proguta ovaku obranu uz ručno nacrtanu skicu mjesta događaja hehehehehe

ovo postaje zanimljivo... ajd nek se javi nakon povratka sa te rasprave ako slučajno dođe do iste.... žao mi je osobe koja je počinila prometni prekršaj ali nek se samo malo zamisli što bi bilo da je vlak naletio u tom trenutku ( ako predpostavimo da se polubranici nisu recimo spustili zbog kvara ??????????? :misli:

 

ja sam također bio zaustavljen radi prelaza preko pruge na crveno, ali sam bez problema dokazao na sudu da nisam mogao zaustaviti vozilo na siguran način za sebe i ostale sudionike u prometu, te je logičnije bilo proći, naime na pružnim prelazima ne postoji narančasto svjetlo nego samo crveno, tako da ako se nalazite 5m do prelaza i upali se crveno nije moguće na vrijeme reagirati. policija na žalost ne radi na prevenciji i edukaciji nego samo po džepu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija