Jump to content

Prijenos godišnjeg odmora


Lendsir

Preporučene objave

Vezano za godišnji odmor.

 

Sestra mi je kod bivšeg poslodavca sporazumno otkazala ugovor o radu sa 1.12.2008. i odmah prešla kod drugog poslodavca.

U 2008-oj godini koristila je svega 5 dana godišnjeg iz te godine (u srpnju).

Prilikom raskida ugovora o radu i kod odrađivanja otkaznog roka nisu joj dali godišnji koji joj pripada (niti platili).

 

Rečeno joj je da će joj novi poslodavac dati taj godišnji iz 2008. godine???!!

 

Nije li bivši poslodavac bio obvezan u otkazni rok ugraditi ostatak njenog godišnjeg ?

Ne vidim kakve veze ima novi poslodavac sa godišnjim odmorom koji je svojim radom zaradila kod bivšeg poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, odgovor kakve veze ima novi poslodavac ste mogli isčitati iz prijašnjih postova. Ukoliko je prekid između dva radna odnosa kraći od osam dana onda se to računa kao neprikinuti radni staž u pogledu stjecanja prava na godišnji. Vaša sestra u novog poslodavca neće morati raditi šest mjeseci kako bi stekla pravo na godišnji već može koristiti prostali neiskorišteni godišnji iz 2008. Isti se nije ni mogao platiti jer ga ona zakonski može koristiti do 30. lipnja 2009.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

hej, vedran, bok!

Naime, kod mene je slijedeca situacija. Radila sam u jednoj firmi koja ima kraj poslovne godine 31.8., dakle od 1.9. mi se racuna novi godisnji, ali sam od 1.9. u drugoj firmi, nisam imala sta prenijeti. Sad me zanima je li meni moja nova firma duzna dati dane godisnjeg ili moram cekati 31.12. kada je njima kraj poslovne godine da mi krenu novi dani u obracun.

 

Jos jedno pitanje. Ukoliko napustim ovu drugu firmu i prijedem u trecu, kad im nosim potvrdu o danima godisnjeg odmora, je li moja firma sadasnji poslodavac snosi ikakve posljedice, tj. je li oni moraju platiti nesto mojoj novoj firmi jer sam te dane slobodne ipak zaradila kod njih.

Je li istina da je novom poslodavcu dovoljna samo potvrda od prethodnog poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija