Jump to content

komunalna naknada za odvodnju


grgica

Preporučene objave

poštovani dal netko zna ...naime sada kod nas u selu imaju namjeru napravit kanalizacijsku mrezu...stoga dolazi nam vec na naplatu po potrošnji vode i odvodnja...interesira me dli moram placat tu odvodnju zbog priklučka na mrezu posto imam status RVI i nisam dosad koristio povlasticu nikakvih prikljucaka pošto imam kucu u svom vlasnistvu...

unaprid fala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo na oslobođenje od plaćanja priključka na odvodnju, ako imaš priznat status HRVI za trajno, ako imaš prijavljeno prebivalište na području lokalne samouprave u kojoj ti se nalazi nekretnina neprekidno 5 godina, ako nemaš u vlasništvu drugi stambeni objekt ili si isti prethodno otuđio, ako nisi koristio pravo na obnovu IV - VI stupnja. Moraš se javiti MOBMS-u za izdavanje potvrde kojom će te tvoja općina ili grad osloboditi plaćanja priključka na odvodnju. Za daljnja pitanja oko istoga stojim ti na raspolaganju. Pozdrav. :palac:;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neke općine i gradovi imaju u vlasništvu kanalizacijsku mrežu.I donijele su odluku da svi hrv-i imaju besplatni oriključak negdje vode,plina,kanalizacije i sl.Bez obzira na zakon o pravima hrvatskih branitelja i njihovih obitelji.Ako to nije kod tebe slučaj(pitaj u općini,gradu).Onda se moraš držat ministarsva obitelji branitelja... od njih zatražiti potvrdu o komunalnom opremanju za obiteljsku kuću u kojoj živiš.Kada dobiješ potvrdu odlaziš u općinu ili grad i predaješ im zahtjev,potvrdu i predračune.Na sljedećoj sjednici Donosi se odluka i općina ili grad plaćaju to umjesto tebe...Vrlo jednostavno,a može biti i komplicirano nekad...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelj mi zivi s roditeljima, pisao je kredit za kupnju kuce ili stana. 30% HRVI je trajno, već 5-6 godina čeka i ništa. Kod roditelja će vjerojatno i ostati, pa si je uveo kanalizaciju o svom trošku, nekih 14000 kn. Ali, nekretnina nije na njemu nego na roditeljima, pa ga zanima da li on ima pravo na besplatan prikljućak, tj. sada povrat novca pošto na toj adresi boravi više od 40 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pierre-senna je napisao:

Prijatelj mi zivi s roditeljima, pisao je kredit za kupnju kuce ili stana. 30% HRVI je trajno, već 5-6 godina čeka i ništa. Kod roditelja će vjerojatno i ostati, pa si je uveo kanalizaciju o svom trošku, nekih 14000 kn. Ali, nekretnina nije na njemu nego na roditeljima, pa ga zanima da li on ima pravo na besplatan prikljućak, tj. sada povrat novca pošto na toj adresi boravi više od 40 godina.

 

Nažalost, mjerodavno je tko je vlasnik nekretnine.

Možda bi se moglo nešto izjavom da žive u zajedničkom kućanstvu, ne znam taj dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pierre-senna je napisao:

Prijatelj mi zivi s roditeljima, pisao je kredit za kupnju kuce ili stana. 30% HRVI je trajno, već 5-6 godina čeka i ništa. Kod roditelja će vjerojatno i ostati, pa si je uveo kanalizaciju o svom trošku, nekih 14000 kn. Ali, nekretnina nije na njemu nego na roditeljima, pa ga zanima da li on ima pravo na besplatan prikljućak, tj. sada povrat novca pošto na toj adresi boravi više od 40 godina.

 

Prijatelj ti nema pravo na povrat sredstava za priključak za kanalizaciju, jer povrat sredstava za komunalne priključke nije propisan ZOPHBDR, nego samo pravo na povrat komunalnih doprinosa. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pierre-senna je napisao:

kojih doprinosa komunalnih, naknade ili čega? kome se to treba obratiti za to?

 

Ima pravo na oslobođenje od plaćanja komunalnih doprinosa prilikom izdavanja građevinske dozvole, a isto predstavlja prihod grada ili općine. Korisnik se oslobađa komunalnih doprinosa u površini sukladno površini koja se propisuje prema broju članova kućanstva (supruga + djeca) preračunato u m3. Za oslobođenje se obraća nadležnom tijelu općine ili grada uz predočenje potvrde MOBMS-a! : :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija