Jump to content

dva puta platiti alimentaciju?


puki23

Preporučene objave

pozdrav i pomoč,. imam jedan veliki problem . naime sudski sam se rastao 2003god i određena mi je alimentacija od 600 kn na šta se ja ne žalim ali ja sam davao svojoj bivšoj na ruke , osnivam novu obitelj i imam 2 dijece iz toga braka te odlazim u mirovinu prije godinu dana a sada bivša traži putem ovrhe tkz. zaostatke za razdoblje od kas+da smo rastavljeni do danas .napominjem da se skrbim o dijetetu što mogu i hoče potvrdoiti i njezini roditelji pa kako da si pomognem da dva puta ne plačam isto jer me traži nekih 50000 kn kaj da radim imam mirovinu 2200 a kredi mi je 1300 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alimentacija za dijete mora imati svoj pismeni trag. Nažalost, ako ne možete dokazati da ste joj plačali uzdržavanje za vaše zajedničko dijete, može slijediti tužba i mogućnost ovrhe na vašu penziju u skladu sa vašim mogućnostima i primanjima. Mjesečni iznos od 600 kn za dijete (oprostite na opservaciji) je sramotno mala alimentacija, ali je u skladu sa vašim mogućnostima. Osjećam i vjerujem da se radi o čistom revanšizmu Vaše bivše supruge i nastojanja da vam naplati uzdržavanje za dijete u realnom iznosu koju do sada niste plačali. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav , ma nisam ja rekao da je to velika alimentacija ,kolika je je , stime da sam se brinu za sina kao da živi sa menom tj. kupovao sam mu odječu i obuču plačao izlete kupovao naučale za vid od 2300 kuna itd. da ne nabrajam dalje , nije samo tih 600 u igri mjesečno koliko sam plačao nego i malo više .jer bovša kada je god trebalo nekaj kupiti nazove mene i trži da mu kupim i skoro nikada ju nisam odbio jer ipak je to i moje dijete koje dolzi isto tako kod mene i po cijele praznike je tu jer mu je bolje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sve što ste kupili za dijete, a sukladno je njegovim osnovnim potrebama, račune je potrebno priložiti kao dokaz na Sudu. Sve takve kupovine će Vam Sud priznati na osnovi računa i umanjiti za iznos alimentacije koji bi Vam mogli dosuditi od ovrhe (jasno, ako ne dokažete da ste mjesečno plačali uzdržavanje za svoje dijete).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma znam da sam trebao račune skupljati ali nisam i znam da je trebao neki pismeni trag biti da sam joj dao novce ali nema ,moja krivnja, nisam se ni najmanje nadao tome jer je do sada sve bilo ok što se tiče toka sa njezine strane.

Ali izgleda da kada ljudi namirišu novac mjenjaju se i postaju zlobni, a žene su zaštičene ko lički medvjedi nemožeš im ništa ,da smo barem u šerijatu.

imam dvoje dijce iz sadašnjeg braka a niko tj,sud ne pita od čega da oni isto žive jer moram davati na ovrhu 1100 kn plus alim. 600 i kreda 1200 i kako sada jedino u krađu ili nju maknuti pa odem u čuzu a dijeci dam taj novac jer sam stjeran uz zid i nemam manevrskoga prostora strašno

možda griješim ali je tako po meni i jako sam uzrujan pa možda i pišem malo glupsti ali svatite me

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puki23 je napisao:

Ma znam da sam trebao račune skupljati ali nisam i znam da je trebao neki pismeni trag biti da sam joj dao novce ali nema ,moja krivnja, nisam se ni najmanje nadao tome jer je do sada sve bilo ok što se tiče toka sa njezine strane.

Ali izgleda da kada ljudi namirišu novac mjenjaju se i postaju zlobni, a žene su zaštičene ko lički medvjedi nemožeš im ništa ,da smo barem u šerijatu.

imam dvoje dijce iz sadašnjeg braka a niko tj,sud ne pita od čega da oni isto žive jer moram davati na ovrhu 1100 kn plus alim. 600 i kreda 1200 i kako sada jedino u krađu ili nju maknuti pa odem u čuzu a dijeci dam taj novac jer sam stjeran uz zid i nemam manevrskoga prostora strašno

možda griješim ali je tako po meni i jako sam uzrujan pa možda i pišem malo glupsti ali svatite me

 

a znate, nije da vam zelim pametovati, ali to je isto kao da ste ostavili 1000 kn na ulici i kad ste se vratili i vidjeli da novca nema rekli "ah znao sam da ga nisam trebao ostaviti tu". Stvar je u tome da prakticki ne mozete nista. Taj vam je novac propao. Mozete jedino dokazivati nesto ako ste novac predali pred svjedocima (svjedoci, ne svjedok!) . Kaznenopravno necete sigurno odgovarati jer, dok kod imovinskopravnih pitanja vi morate dokazati da ste placali, kod kaznenopravnih predmeta drzavni odvjetnik mora dokazati da niste placali, a to ne moze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

prije xy sam godina bio u vezi sa curom koja je ostala trudna. ja nisam htio dijete, ali ona nije htjela pobaciti unatoc svojim planovima za buducnost. između nas nikad nije islo. ona je nasla drugoga, a ja drugu. odselila se k njemu sa sinom u drugi grad, a ja sam otisao u inozemstvo. molim bez predrasuda, ali za dijete me nikad nije bilo briga iako sam na sudu dobio pravo da ga vidim. nikad nisam dosao po njega, nikad mu nisam nista kupio. kako mi je financijska situacija bila losa, nisam placao alimentaciju koju je sud odredio. nikad se nisam na nju ni zalio. umjesto toga moji su joj roditelji davali taj iznos. to dijete sam vidio par puta u zivotu i uvijek je bilo sriktano.

moji su roditelji umrli, a ja se vratio u hrvatsku, nasao si posao, ozenio, dobio kcer u braku.

mislio da vise nikad doticnu ni malog necu vidjeti (ona se isto udala za tipa s pocetka price). to vrijeme dok sam bio vani, ona je zavrsila faks i sredila si zivot,vozi audija, kupila kucu. cujem da je odvjetnica, sutkinja ili nesto tako

moze li ona pokrenuti ovrsni postupak protiv mene zbog te alimetacije unatrag 5 godina. ja nemam nikakvih dokaza da su joj to moji roditelji davali, nemam nikakvih racuna ni slicno? moze li me ta pogreska stajati toga da moja obitelj ispasta sad?

ima li pravo traziti alimentaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija