Jump to content

retroaktivni povrat poreza


Stubi

Preporučene objave

drugostupanjskim rješenjem priznat mi je status hrvi 20% od 01.12.2005.-31.12.2009.dali imam pravo zatražiti povrat više uplačenog poreza na dohodak za 2005,2006 i 2007 godinu jer mi je za to razdoblje priznata invalidnost što sam mogao tek sada dokumentirati drugostupanjskim rješenjem jer prvostupanjsko nije bilo pravomočno.Molim nekog stučnog za poreze da mi odgovori unaprijed Hvala! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja u rujnu 2007. godini dobio povrat za 2006. godinu. Priložio drugostupanjsko rješenje i zatražio obnovu postupka jer sam prethodno zatražio i dobio povrat poreza za 2006. godinu.

 

Neznam da li imaš pravo ako nisi podnosio povrate poreza za te godine.

 

U svakom slučaju da sam na tvom mjestu otišao bih u nadležnu poreznu upravu i od njih zatraži savjet, ako te upute da nemaš pravo ja bih svejedno podnio zahtjev. Nakon toga ili će ti priznati povrat ili ćeš dobiti riješenje kojim te odbijaju pa ćeš imati pouku o pravnom lijeku i znat ćeš svoja prava za dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi je napisao:

Okan je u pravu poslušao sam ga otišao u poreznu sa dokumentacijom rekli su mi da napravim i uružbiram kod njih zahtjev sa potrebitim kopijama rekli su mi da kad provedu upravni postupak dobit ću rješenje dakle trk u poreznu

 

 

hvala puno na odgovoru,odmah sutra idem u poreznu

samo jedno sitno pod pitanje,ti si umirovljeni branitelj ili si zaposlen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio iz banke odrezak na kojem piše koliko sam dobio mirovine i koliko sam poreza platio tjekom godine.Ništa neobično ali ove godine nisu navedena i sredstva to jest novac isplaćen po prevođenju a također i porez tada odbijen.Napominjem taj novac je legao 10.3.2008.Prošle godine ,isto je bilo isplate ali je bila navedene.Dali je to propust mirovinskog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozda nekome pomognem tko nije znao kao ni ja.

posto sam dobio rjesenje DLP-privremeno HRVI 20%,i citao sve ove navode po forumu,uputio sam se u poreznu,da invalidnost upisem na poreznu karticu kao olaksicu,a tamo mi je teta na salteru rekla,sto me je totalno iznenadilo,da kao HRVI imam pravo zatraziti povrat poreza za sve godine unazad od kad mi je priznat status,sto u mom slucaju znaci od kraja 2005.god.

inace moram istaknuti da je ovo prvi sklucaj gdje sam dobio kvalitetnu informaciju a da nisam ni pitanje postavio,da je netko nesto objasnio bez da sto puta pitas,svaka cast,da je takvih sluzbenika barem vise.

eto toliko,informacija je provjerena,nadam se da sam nekom pomogao kao sto je puno ljudi meni pomoglo na ovom forumu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zozef je napisao:

Danas sam dobio iz banke odrezak na kojem piše koliko sam dobio mirovine i koliko sam poreza platio tjekom godine.Ništa neobično ali ove godine nisu navedena i sredstva to jest novac isplaćen po prevođenju a također i porez tada odbijen.Napominjem taj novac je legao 10.3.2008.Prošle godine ,isto je bilo isplate ali je bila navedene.Dali je to propust mirovinskog

 

 

...upravo sam danas po tom pitanju išao u tvrtkovu,te dobio neki papir na kojem piše uz iznos isplaćenih razlika mirovina i porez plačen za to.

...ali ima fora,kraj dotićnog iznosa stoji..2007g,i pitam ja zašto 2007god kad mi je to isplačeno 20.03.2008god...e kaže teta to je zato jer je to vama trebalo biti prije isplačeno...koja glupost!!! :-?:-?

 

dakle zato ovim putem postavljam pitanje nekom poreznom znalcu što mi je činiti... :misli:

...u poreznoj imaju ip1 i ip2 i kažu da im donesem karticu za sve što mi je isplačeno u 2008g....a mirovinski se pravi grbav... :-? ko tu koga i zašto...

:idemo::idemo: :cita: :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam isti slučaj i tu isplatu u 03.08. i to ti je svrstano

pod identifikator 3 što znači primanja iz predhodnog razdoblja (2007) i taj iznos ne ulazi u mirovine za 2008.

zvao sam i ministarstvo financija,preporuka - zaboravi na te pare i opusti se !

ovo me zaškakljalo da hrvi mogu zatražiti povrat za predhodno razdoblje. znači ako imam status od 1993. da to

zatražim u porezno upravi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

borovina je napisao:

imam isti slučaj i tu isplatu u 03.08. i to ti je svrstano

pod identifikator 3 što znači primanja iz predhodnog razdoblja (2007) i taj iznos ne ulazi u mirovine za 2008.

zvao sam i ministarstvo financija,preporuka - zaboravi na te pare i opusti se !

ovo me zaškakljalo da hrvi mogu zatražiti povrat za predhodno razdoblje. znači ako imam status od 1993. da to

zatražim u porezno upravi ?

 

najbolje je otici u poreznu,ja sam vam iznio svoje saznanje,jedino sto znam sigurno je da je hrvi porezna olaksica,a koliko godina unazad se moze traziti neznam.

kako da nisi do sad hrvi upisao na poreznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija