Jump to content

investitor neda plan instalacija u novom stanu


zlatkojosipovic

Preporučene objave

Poštovani,

Kupili smo stan prije godinu dana. Radi radova u kupaonici, odnosno vješanja polica trebam bušiti zid. Budući da ne znam gdje prolaze cijevi u kupaonici, nazvao sam investitora da mi dostave plan instalacija u stanu, na što sam dobio jako zanimljive odgovore, ali uglavnom, rekli su da nisu dužni dostaviti te podatke.

 

Mene zanima dali je to tako, dali mi moraju dati podatke, kome se mogu obratiti ukoliko to ne naprave i u kojem zakonu piše da su dužni ili nisu dužni dostaviti te podatke.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

200kn i jedno popdne detektor metala sa kojim nađete gdje su cjevi

350kn i pola sata posla ako pozovete nekoga da vam obavi taj posao

 

x tisuca kn,par izgubljenih godina i 2 jako sretna i zadovoljna odvjetnika ako idete sudskim putem zahtjevati bilo sto

 

Unazad par godina se instalacija za vodu izvodi u večini slačaja sa plastikom,no sreća pa se može kupiti i detektor za vodu.

Običaj vodoinstalatera da ne prelaze visinu na kojoj su montirne slavine. Cijevi idu vodoravno i okomito od ventila do slavine,tako da ne vidim veliki problem. Tu nema puno filozofije.Svaka slavina ima svoj ventili i od glavnog ventila do ventila slavine se gleda vertikala i horizontala.

Znam da sam žensko,ali sam dugo godina prisutna u svim granama graditeljstva, pa si dozvoljavam tu priču.

 

Što se tiče tko ima ima projekat vodoinstalacija,ima ga sigurno arhitekta tj. projektant koji je projektirao objekat. Prilikom izvođenja etažnog elaborata nisu prikazane nikave instalacije u elaboratu samo tlocrti.

Izvođač radova je dužan dati uvid u projekat,to je bio već prilikom kupoprodaje.Mislim da to piše u zakonu o gradnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavni projekt

 

Članak 64.

 

Glavni projekt je skup međusobno usklađenih projekata kojima se daje tehničko rješenje građevine, prikaz smještaja građevine u prostoru i dokazuje ispunjavanje bitnih zahtjeva za građevinu, kao i drugih zahtjeva iz ovoga Zakona, posebnih zakona i propisa donesenih na temelju tih zakona i tehničkih specifikacija.

 

Glavni projekt zajedno s građevinskom dozvolom trajno čuva tijelo koje je izdalo građevinsku dozvolu i investitor, odnosno njegov pravni sljednik.

 

 

Evo članak iz zakona,Vi ste pravni sljednik i Vama je investitor dužan dati kopiju projekta.Jer je glavni projekat samo jedan ,a stanara očito ima više.

Postoji mogučnost da se instalacije nisu izvodile po projektu,onda ćete se morati snalaziti sa detektorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija