Jump to content

Prekršajni nalog zs PDV!


cicikrep

Preporučene objave

Evo sam dobio čestitku od države...

Naime,dobio sam prekršajni nalog da sam kriv što nisam podnio prijavu poreza na dodanu vrijednost za razoblje od 1.ožujka do 31.kolovoza 2007g. a najkasnije do 30.rujna 2007g. čime sam povrijedio odredbu članaka 18.st.1 zakona o pdv-u!Stoga moram platiti kaznu od 2000,00kn...

Obrt je zatvoren 31.03.2008g. i ja neznam zašto to moj knjigovodja nije poslao...

Šta da radim?Ima li se smisla žaliti?I šta da napišem u žalbi?!

Unaprijed havala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrazac PDV obvezni ste slati poreznoj do izdavanja Rješenja o prestanku rada obrta,tj.brisanja iz obrtnog registra, znači za sve mjesece zaključno sa ožujkom 2008.

 

Provjerite da li su poslani PDV obrasci i za razdoblje koje ne spominjete (09-12/2007 i 01-03/2008) kako vas ne bi kaznili i za taj period, te provjerite jeste li predali obrazac DOH za 2007 i do 28.02.2009.-za 2008.

 

Prilikom upisa u registar poreznih obveznika bili ste dužni navesti ime ili servis osobe koja vam vodi poslovne knjige (knjigovođe)pa ukoliko je to njegov propust imate temelja za žalbu (ukoliko knjigovođi niste otkazali usluge vođenja knjigovodstva ili ga niste plaćali).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija