Jump to content

POMOĆ…PROCESNO KAZNENO PRAVO !!


anonimno

Preporučene objave

 

1 – Zakon o kaznenom postupku; pretpostavljam sve treba naštrebati, ali da li ima dijelova koji zaista nisu vrijedni zamaranja, osim preći koji put…

 

2 – Zakon o pomilovanju; dobro njegova veličina (15 članaka) mi sve govori….

 

3 – Zakon o prekršajima; Help, što uistinu moram naštrebati, a što mogu samo preći…

 

4 – Zakon o izvršavanju kazne zatvora; Također, nije baš mali zakon, a da ne učim što ne treba…

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

he- he- he. nije li to pitanje koje nas sve muči ? prekršaji = 0 bodova.

Izvršavanje kazne zatvora = uvjetna osuda i sudac izvršitelj.

pomilovanje = nakon koliko vremena se može ponoviti molba, ali ipak prođi sve jer je kratak

zkp = sretno ti bilo!

sve je ovo preneseno s koljena na koljeno, a ti procjeni sam/sama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zamaraj se s stim, što znaš iz prakse ti je dovoljno da naučiš svakog od ispitivača jer uglavnom nisu upoznati s materijom niti išta o njoj znaju. Rašo je korektan, blag i jako ugodan, ja ga kao takvog znam doduše sa sastanaka i seminara, ali ne mog zamisliti da bi ti sad postavljao neko nehumano pitaje iz ZP-a na kome se lome i sami višegodišnji prekršajci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima revizije,al ja sam ju totalno izdeletala iz sistema jer su nam na seminaru izričito rekli da se revizija ne pita.

Inače i ne vidim svrhu jer je rok za njezino ulaganje istekao.

ne bum se s tim definitivno opterećivala jer uz svu ovu literaturu i sve kaj se treba naučit, nema teorije da se sve nauči, zato radije učit one stvari kaj su česte na usmenima nego se rastgnut po onom kaj treba i ne treba pa na kraju ne znat niš.

Ak se dobro nauči ostalo mislim da i se i ne zna odgovor na ovo pitanje ne budu zbog toga rušili, čula sam ja da ljudi nisu znali odgovore i na jednostavnija pitanja pa su prošli.

zato ne opterećujte se s revizijom! ;-)

je napisao:

Pavišić je na roku u travnju ove godine postavio pitanje: "koje su osnove pobijanja kod revizije" unatoč tome što je rok za izjavljivanje istekao početkom 2000. godine, dakle i prijelazne i završne odredbe molim naučiti draga djeco. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

je napisao:

ljudi, nemojte učiti kazneno za Pavišića. znam da netko mora i njega dobiti, ali kad bi svatko učio građansko za Josipovićku, kazneno za Pavišića, ustavno za Lauca, itd. učilo bi se po godinu dana.

 

Umra sam od smjeha na ovaj tvoj post.

Kada bi neko toko spremao ispit, mislim da ni ne bi uspio spremiti ispit.

ja bih završio u sobi obloženoj spužvom, s bijelom košuljom dugih rukava s kopčanjem na leđima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ispitu treba pokazati razinu znanja dovoljnu za prolaz dakle dovoljnu

sto ce reći da ako od svih pitanja iz grupe na jedno ili dva se stiltaš ukoliko nije nešto esencijalno ne bi trebalo imati fatalne posljedicene opterećujte se sa detaljima kao ja pa se onda pitaš što su to nezakoniti dokazi po članku 9. zkp-a(jako bitno) ali zato jako dobro znaš sve o zaštićenim svjedocima pa na kraju ni ne dođeš to tog pitanja :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

OK je.

 

Nažalost, malo smo zapustili rubriku Propisi i dokumenti, a neki su se zakoni u međuvremenu izmjenili, no ZKP je još OK.

 

U međuvremenu je, doduše, donesen

 

ZAKON O MEĐUNARODNOJ PRAVNOJ POMOĆI

U KAZNENIM STVARIMA

 

Članak 82.

 

Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaju važiti odredbe podstavaka 1. i 2. članka 523. Zakona o kaznenom postupku (»Narodne novine«, br. 110/97., 27/98., 58/99., 112/99., 58/02., 143/02. i 62/03. – pročišćeni tekst).

 

////

 

Članak 84.

 

Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu 1. srpnja 2005.

 

Klasa: 720-02/04-01/01

Zagreb, 3. prosinca 2004.

 

koji je ovdje izmjenio članak 253 ZKP-a, no koliko ja znam to je to.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija