Jump to content

obrt-dugovanje državi


kala

Preporučene objave

moj partner (nevjenčani) je imao obrt i vuče dugove prema državi :palacdolje:

vraća al polako :vrti:

prijetili su mu se ovrhom,al nemaju kaj uzeti jer ništa nema

sada je naslijedio dio kuće i zemlju

postoji li mogućnost da mu sjednu na nekretnine

postoji li zakonska prepreka da sve to prebaci na mene npr. darovnim ugovorom :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja ću ti pokušati odgovoriti.,jer sam upravo naslijedila neku zemlju,Samo prvo koljeno ( roditelji , djeca ) ne plaćaju porez na darovni ugovor.

Drugo: Što prije neka to riješi neka ti daruje nekretninu jer će ti vrlo brzo država sjesti na nekretninu.

Mojoj su prijateljici sjeli na nekretninu koju je ona več prodala ,ali s obzirom da je prodala rođaku nisu žurili sa upisom u gruntovnici , pa se desilo to što se desilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kala je napisao:

kakva je situacija s porezom kod darovanja ili prodaje

meni bi to bila prva nekretnina

 

Ukoliko bi vam to bila prva nekretnina kojom rješavate stambeno pitanje, kod prijave obveze poreza na promet nekretnina u poreznoj, zatražite i ispunite obrazac kojim tražite poreznu olakšicu. Ukoliko porezna uprava ocjeni vaš zahtjev ispravnim, u rješenju o razrezu poreza na promet nekretnina imate pravo da vam se vrijednost 50 kvadrata stambenog prostora izuzme iz porezne osnovice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako bi nekretnina bila darovana porezna može tražiti poništenje darovnog ugovora.

skužit će iz kog razloga naprabvljen darovni ugovor.

a osim toga isti ugovor moraš prijaviti u poreznou upravu.

 

moslim da bi bio bolji kupoprodajni ugovor.

porez isti kao i kod darovane nekretnine pošto niste u braku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako bi nekretnina bila darovana porezna može tražiti poništenje darovnog ugovora.

skužit će iz kog razloga naprabvljen darovni ugovor.

a osim toga isti ugovor moraš prijaviti u poreznou upravu.

 

moslim da bi bio bolji kupoprodajni ugovor.

porez isti kao i kod darovane nekretnine pošto niste u braku.

 

Slažem se. Porezna uprava u pravilu ide na pobijanje pravnih radnji kod takvih situacija, a posebno kod darovnih ugovora gdje se svjesno otuđuje nekretnina radi izbjegavanja plaćanja poreznog duga. Kod pobijanja pravnih radnji kod darovnih ugovora, rok za pobijanje je triput duži od roka za isto kod kupoprodajnih ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Nažalost, postoji zakonska prepreka! prijateljičina mama je darovala nekretninu prije 3 godine, a prije 1 mjesec je zatvorila obrt( s dugom),te sada državno odvjetništvo građanski odjel podiže tužbu protiv obje jer je dug nastao u vrijeme dok je nekretnina bila u njezinom vlasništvu. Isto tako, drugom prijatelju su odmah sjeli na stan koji je naslijedio nakon zatvaranja obrta a koji je neposredno prije darovao nevjenčanoj supruzi. Znači, oni mogu sve da se naplate a vama preostaje samo da platite. Neka proba otići u poreznu i nagoditi se- da mu npr otpišu kamate a da on da na naslijeđenu nekretninu digne kredit čiji iznos će uplatiti na ime duga. Mogli bi pristati na tu varijantu. Sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav

 

imam jednu situaciju... otac mi je zatvorio obrt prošle godine i osta o dužan državi... prije mjesec dana darovao je nekretninu u kojoj živimo meni, te tako nema sad ništa na sebi...otac mi je trenutno nezaposlen i prima mjesečnu naknadu sa burze od svega 1000 kn, te se liječio na psihijatriji..išli smo i u gruntovno i predali zahtjev međutim evo nakon mjesec dana još nije stiglo nikakvo rješenje..

 

Može li država pobiti taj darovni ugovor, ako su saznali da je moj otac prebacio nekretninu na mene?

 

Hvala,

 

Marina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alcapo, nažalost mogu, ali ako nisu ništa poduzeli do sada možda ima nade... Držite se! Ako na kući ima već hipoteka ili zalog novčane tražbine npr dug fizičke osobe na neki veliki iznos, tada im neće biti zanimljiva ta nekretnina jer se mora čekati red dospjelosti naplate tražbine a do tada bi možda došla i zastara... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anavir je napisao:

Alcapo, nažalost mogu, ali ako nisu ništa poduzeli do sada možda ima nade... Držite se! Ako na kući ima već hipoteka ili zalog novčane tražbine npr dug fizičke osobe na neki veliki iznos, tada im neće biti zanimljiva ta nekretnina jer se mora čekati red dospjelosti naplate tražbine a do tada bi možda došla i zastara... :palac:

 

Na kući je bila hipoteka, međutim to je tata otplatio, i nedavno skinuo banku s te kuće.. u međuvremnu je darovao kuću meni, i u tom peridou nitko ništa nije pitao niti tražio... Taj dug imamo više od pola godine, te nitko još nije tražio ništa od nas...

 

mogu li oni nakon pola godine, tek sada ići u neka potraživanja, te kako i kojim načinima se može boriti protiv toga? S obzirom da je tata na mene kuću prebacio prije cca 2 mjeseca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija