Jump to content

hitno - prijetnja smrću


darkojoj

Preporučene objave

Dok sam googlao na ovu temu naleti sam na vaš forum,

nadam se da mi možete pomoći ponekim savjetom i komentarom.

Moguće posljedice i postupanja nadležnih.

 

Da bi Vas upoznao s problemom molim vas posjetite ovaj link:

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=421095

 

I kako komentirate ovu izjavu:

 

"sa žalošću konstatira i osuđuje ovakav način političkog djelovanja gdje članovi Foruma mladih SDP-a prijete likvidacijom političkim neistomišljenicima i uglednom dužnosniku HDZ-a i ministru zdravstva Darku Milinoviću, te pozivamo sve nadležne institucije pravne države, državno odvjetništvo, policiju da učine sve što je u njihovoj moći kako bi se odgovorne za ovaj besraman čin pronašlo i sankcioniralo.

Također pozivamo da se imena i prezimena odgovornih i javno objave"

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za kazneno djelo prijetnje se progon pokreće po službenoj dužnosti ako je prijatnja upućena u svezi radom te službene osobe.

 

Pitanje je da li je ovo prijetnja. Pitanje je da li je ovo i poticanje na ubojstvo.

 

No za oba slučaja bi se moglo ustvrditi da ne ispunjavaju obilježja kaznenog djela jer se ne stavlja u izgled ozbiljno zlo, već je očito da se radi o političkim prepucavanjima.

 

Ipak, sve će ovisiti o državnom odvjetniku koji bude vodio slučaj i njegovom shvaćanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija