Jump to content

alimentacija i podjela bracne imovine


vampyria

Preporučene objave

Molim vasu pomoc oko problema.....ovako: bivsi i ja smo se rastali sluzbeno prosli mj iako vec 2 i pol god ne zivimo zajeno........nisa nije placao za djecu i ja sam naravno podnijela molbu czss za privremenu alimentaciju.......on sad prijeti tuzbom za podjelu imovine i hoce da mu placam pola kredita sto je naravno nemoguce jer sam tek otplatila svoj kredit i vrpu njegovih dugova...........sto uciniti??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vampyria je napisao:

Molim vasu pomoc oko problema.....ovako: bivsi i ja smo se rastali sluzbeno prosli mj iako vec 2 i pol god ne zivimo zajeno........nisa nije placao za djecu i ja sam naravno podnijela molbu czss za privremenu alimentaciju.......on sad prijeti tuzbom za podjelu imovine i hoce da mu placam pola kredita sto je naravno nemoguce jer sam tek otplatila svoj kredit i vrpu njegovih dugova...........sto uciniti??????

 

Kako cete rjesit problem?

Tuzit ga za alimentaciju 2 i po godine unazad naravno

 

Ako mozete dokazati kad ste se odselili nemate nikakvih problem.

Cinjenicom odseljenja vasa zivotna zajednica je prestala. Od tog trenutka djeca imaju pravo da im se isplacuje alimentacija.

Od tog trenutka , sve sto vi steknete je vase a sve sto on stekne njegovo.

 

E sada, ako je kredit podignut prije, nastaje problem. Ako je kredit koristen za kupnju stana onda vam pripada i pola stana ukoliko on inzistira ne preuzimanju pola kredita.

Ako ste od kredita kupili auta vi imate pravo na pola vrjednosti auta i odstetu sto ga niste mogli voziti 2 i pol godine itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vampyria je napisao:

Hvala na odgovoru.......no taj kredit je bio gotovinski potrosen na ne znam ni ja na sto jer bas i nisam imala uvid u njegove financije........Znaci ne preostaje mi nista drugo nego tuzit se i tako tko zna do kad. :-(

 

nemora znacit,

vi mozete otic kod CZSS rec im da niste spremni utuziti alimentaciju osobno iz privatnih razloga i da oni to naprave. Ako vi ne tuzite onda je to njihova duznost :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vampyria je napisao:

ovako: bivsi i ja smo se rastali sluzbeno prosli mj (...) nisa nije placao za djecu i ja sam naravno podnijela molbu czss za privremenu alimentaciju

Članak 352.

(1) Ako roditelj koji je na temelju pravomoćne sudske odluke, privremene mjere radi uzdržavanja ili nagodbe sklopljene pred sudom ili centrom za socijalnu skrb dužan pridonositi za uzdržavanje djeteta, ne udovoljava svojoj obvezi duže od šest mjeseci (...)

 

Imate li nešto osim ove vrlo svježe odluke o razvodu braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pazite, ako ste u braku otplatili taj kredit, to vam nista ne znaci, ako ste poslje otplatili kredit, to mozete iskoristiti ako sve dode do suda.

Međutim, ako je njegov kredit bio nesrazmjerno veci od vaseg, morat cete preuzet dio tog kredita. Ipak se radi o nenamjenskom kreditu koji se potrosio dok ste jos bili skupa.

Dakle odgovornost za njega je zajednicka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj je otplacen par mj nakon sto je odselio iz stana...sad dali se gleda datum rastave ili kad je otisao to je nesto drugo jer i on je digao kredit iz minusa u plus da bi imao samo jedan nakon sto je odselio..........ako se brak smatra nistavnim od dana kad partneri ne zive zajedno onda nema pravo potrazivati nista jer se to ne vodi kao dio bracne stecevine koliko sam upucena....ma komplicirano je...a i ne razumijem kako je zakon tako los da iako ne brine za djecu na nikoji nacin opet sve ide njemu u prilog.....strasno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za savjet.Otišla sam od supruga prije godinu i pol,a prije toga naravno zatražila razvod tužbom.Međutim oko imovinskih pitanja se nisam htjela natezati jer je on naslijedio kuću od svojih roditelja koju smo zajedno renovirali i kupili smo auto na kredit.Bivši je podigao još jedan kredit kojim je zatvorio ovaj za auto i dio uložio u kuću,a dio prokockao.Ja također imam jedan manji kredit koji smo uložili u kuću.Sve je to bilo prije zahtjeva za razvod.Zanim me imam li kakva prava potraživanja s obzirom da je brak trajao 11 godina i da sam cijelo vrijeme bila zaposlena? Isplati li se uopće natezati oko toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija