Jump to content

Susjedov balkon


Willy

Preporučene objave

Jedno pitanje, molim pomoć!

 

Susjedova i moja kuća spajaju se pročeljem pod kutem od 90stupnjeva. Na mojoj kući nema balkona (samo prozori). Susjed namjerava izgraditi balkon na način da prilazi mom pročelju na svega 30tak centimetara, i to baš na mjestu gdje se nalazi moj prozor.

Pretpostavljam da to nije u skladu s propisima te pitam kome se obratiti za pomoć (građevinskoj inspekciji?) u slučaju da susjed ne odustane od svog nauma?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani !

Vaš susjed mora imati određene dozvole organa uprave za rekonstrukciju objekta , a koja je moguća samo ako time ne vrijeđa pravo drugoga , ako je u suglasnosti sa urbanističkim uvjetima u trenutku kada želi te promjene .

Svaka izmjena bez dozvola smatra se bespravnom gradnjom , i ne može proći .

Po nadzoru inspektor ima pravo obustaviti radove , tražiti dozvole za rekonstrukciju , i ukoliko nije u skladu sA NAPRIJED NAVEDENIM DONOSI RJEŠENJE O UKLANJANJU

izvedenoga.

 

 

Pozdrav ! Ude :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet je:

Razgovarajte sa susjedom o problemu. Možda u prisutnosti treće osobe, npr.nekog drugog susjeda(kao 'medijatora', tako se izbjegnu svađe). recite susjedu da ne želite sukob, ali da ne možete dozvoliti da učini to što planira. Upozorite ga da je to što radi protivno zakonu, i da ćete biti prisiljeni izvjestiti građevinsku inspekciju.

Pokušajte ponuditi kakvo rješenje koje će biti dobro za obojicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija