Jump to content

Kazneno djelo prijevare


vjeranevjera

Preporučene objave

Posudila 3000 E "majstoru"na max 90 dana ,dao rukom pisanu potvrdu da će vratiti sa kamatom kakvu bi dala i banka otkud sam novac sa svog računa dignula da ga "spasim iz hitne nevolje"(njegove riječi).To je bilo početkom 2006.g.Nakon isteka tog roka nije se po/javio,zvala sam ga više puta na mobitel,ostavljala sms poruke,govorila sa njegovom suprugom na njihov fiksni kućni broj,slala telegram i umorna od njegovih obećanja da će vratiti drugi tjedan/mjesec itd,nakon godinu dana od isteka roka vraćanja obavijestila sam ga da ću dati odvjetniku pa da taj dug riješi.Odvjetnik preuzeo slučaj,dužnik došao na poziv suda,izjavio da će vratiti (mene je posjetio policajac doma da potvrdim ( !?)prijavu-kakav stres i neugoda...Na pismo odvjetnika da će se izvršiti ovrha radi naplate duga xx nije ni trepnuo i da ne duljim više,danas je 1.3.2009.gPotrošila sam 2885.-kn=taksa za podnošenje tužbe,za ovrhu bih ja opet trebala platiti više tisuća kuna /telefonirala xx da se ne sramotimo i on i ja takvom radnjom,zahvalio na razumjevanju i obećao vratiti "drugi tjedan" -svibanj 2008!!!Moj dužnik je prije mjesec dana prodao svoju kuću,sada je podstanar na neutvrđenoj adresi,više nema fiksni telefon,zvala sam ga na mob.ovih dana,veli vratit ću i bez pozdrava spusti slušalicu.Ja mislim da on čeka istek 3 godine pa da nastupi zastara a odvjetnik veli da je zastara u ovom slučaju 5-10 godina.Moje je pitanje šta da radim,pa nije valjda da takvoj osobi ne slijedi nikakva kazna za kazneno djelo očigledne prijevare i da mene nitko ne može zaštititi.ZAR ĆEMO DOPUSTITI DA DIVLJACI NADVLADAJU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Vi ste već tada po proteku dogovorenog roka trebali državnom odvjetništvu ( bivše tužilaštvo ) podniojeti krivičnu prijavu za prevaru iz čl. 224 KZ , međutim ako se još uvijek po nekoj drugoj liniji ne vodi krivični postupak tada ga Vi pokrenite .Napišite Državnom odvjetništvu prijavu sa odštetnim zahtjevom , iznos + zakonske zatezne kamate . To možete napisati sami .Primjer možete naći na internetu . Prijavu možete dati i usmeno u Državnom odvjetništvu .

 

Mislim da bježanje mu neće puno pomoći .

Pozdrav Ude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija