Jump to content

parking na invalidskom mjestu... bez naljepnice ali sa strganim koljenom i stakama


MakroMaki

Preporučene objave

Sredinom prvog mjeseca sam fino strgao koljeno; popucali ligamenti (prednji krizni i kolateralni), a ja dobio ortozu i stake. Uglavnom, ozljeda kod koje si barem dva mjeseca dosta slabo pokretan... Problem je i kod ulaska i izlaska iz auta; moram otvoriti vrata do kraja da bih uopce usao unutra, ali jednom kad sam unutra mogu normalno voziti jer imam tu ortozu.

 

Tri tjedna nakon ozljede idem u Billu autom. Nema mjesta na "normalnom" parkingu pa si nekako zamislim da bi mogao na tih 15 minuta stati na invalidsko mjesto... jer sam trenutno invalid iako nemam onu naljepnicu. Naravno da mi je sjela kazna. 700 kuna.

 

Pisao sam prigovor, objasnio situaciju i prilozio medicinsku dokumentaciju... unutra sve pise o ozljedi, otezanom kretanju, stakama itd. pa se ja nekako nadam da ce nekome to nesto znaciti. Evo sam danas dobio odbijenicu i opet imam rok od 8 dana za zalbu.

 

Sta da radim dalje? Ako netko ima kakav savjet oko svega ovoga, bio bih vrlo zahvalan...

 

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez rješenja o invalidnosti nisi invalid i da ti je u tom trenutku falila noga i ruka

rješenje dobiješ od nadležnog tijela(mirovinsko ,CZSR,vojna komisija PLP,DLP)i to nakon liječenja.

temeljem rješenje od nadležnog tijela,o visini invalidnosti,od Zupanijskog ureda za rad dobiješ znak pristupačnosti kojm dokazuješ da se smiješ parkirati na mijestu za invalidne osobe.

to što si imao trenutnu povredu je nevažno

nisi imao znak pristupačnosti.

 

plati kaznu i nestvaraj si samo troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima... jos par pitanja ako moze.

 

Dokle se ja tako mogu zaliti? A da mi nitko ne nakalemi jos kakvu kaznu? Sjecam se kako je jedan frend dobio jos dodatnih 2000kn nakon sto je odugovlacio sa placanjem neke kazne ali vise nisam siguran kako je tocno ta prica isla.

 

Kakva je situacija ako necu platiti? Zatvor na par dana ili nekakav dobrovoljni rad (cuo sam da ima i ta opcija)?

 

Hvala,

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MakroMaki je napisao:

A da mi nitko ne nakalemi jos kakvu kaznu?

Bez propisane oznake pristupačnosti svaki put očekujte kaznu od 1.000 kuna + troškove premještanja vozila.

 

Žaliti se možete samo jedan put. Ostalo je stvar suda. Neplaćena kazna šalje se na ovrhu poreznoj upravi, a nakon toga prekršitelj ide u zatvor. Ovisi o tome koji se zakon primjenjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija