Jump to content

svjedok u kaznenom postupku


nametnik

Preporučene objave

Postovani,

 

imam jedno pitanje. Pozvan sam u svojstvu svjedok za ime osobe za koju nikada nisam cuo i trebam se odazvati pozivu suda (naveden je clanak 173/2 KZ-a).Mene zanima kako to uopce izgleda, sto mogu ocekivati, tim vise sto ime osobe koje se tereti da je pocinio krivicno djelo nikad nisam cuo.

 

Molim vas da mi ukratko opisete procerduru, kako to izgleda, sto oni obicno pitaju i sl.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ja tu osobu koja je navedena uopce ne poznajem, ime nikad cuo. I zasto bi oni mene pitali jesam li ja kupio drogu kad tu osobu uopce ne znam, i nisam kupovao drogu, i da jesam najbolje da kazem da gdine sudac ja sam kupio drogu, he,he.

 

E da sad se namece hipotetsko pitanje, sto bi se dogodilo da stvarno kazem da sam uzimao od dilera drogu za uzivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo, bio sam na Zupanijskom sudu i gle tamo cuda.

Sve su pitali kako ste naveli, ali sam ostao zadjucen upitom istraznog suca je li istina da sam od lika kupio neutvrdjenu kolicinu marihuane za neutvrdjenu kolicinu novca. Ostao sam zaprepasten, jer niti lika poznajem niti sam ikada kupovao drogu bilo kakve vrste. I kako uopce mogu znati da sam kupio marihuanu, a ne znaju niti koliko niti za koliko?

 

Otkud sad pak ta informacija. Naravno da sam rekao da niti znam covjeka niti sam ikada kupio drogu. Tko tu koga?

Ovo je neka cudna drzava ili se meni samo to cini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo saznao sam o cemu se radi. Lik koji je naveo da sam od njega kupio marihuanu, a kojeg ja ne znam pod tim imenom i prezimenom, vec nadimkom, sreli smo se dva puta jer sam mu prodao svoj stari mobitel. Taj isti je izjavio policiji da mi je prodao marihuanu. Ja sam zgranut, jer kad vidim tog lika, ako ga ikada budem imao priliku sresti cu mu se naj... mamice. Pa ja sam uzasnut, niti sam znao cime se taj isti bavi, a jos manje da sam ikada takvo sto kupio. A sto je najbolje ja njemu prodam svoj mobitel.

 

Kako ja mogu istjerati pravdu na cistac, jer ne zelim da se takve stvari vezuju za mene,a pogotovo ne da me se zove u svojstvu svjedoka za takve stvari.

Nadam se da ce ga zatvoriti na beskonacan broj godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija