Jump to content

razlika u izračunu mirovine


vinkovci

Preporučene objave

zanima me čija je tablica točnija, jer po esadovoj tablici mirovina bi mi trebala biti 4.200 kn, a po baggio tablici 3.350 kn

 

moji podaci za izračun:

 

čin: razvodnik

polazni faktor: 1,50

mirovinski faktor: 1,0

%vojni dio: 50%

%civilni dio: 50%

uvećanje osobnog boda: 30%

staž-godina: 22

-mjeseci: 9

 

mora se priznati da razlika baš i nije mala (oko 900 kn), pa ako netko može pomoći objasniti?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

polazni faktor mi je 1,50 zato što sam bio u gardijskoj brigadi, ali sam za sada bez RVI-a.

i ja sam izračunao oko 3.350 kn, a zašto po esadovoj tablici izračuna oko 4.200 kn (što vjerojatno nije točno)?

 

 

Točnno je - imat ćete od 4.000(3.999,13)-4.200 kn po ovim paramtrima što ste naveli :palac:

 

Esadova se do sada pokazala kao veoma precizna!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

znači vojnik, mogla bi biti oko 3.500,oo kuna, tu negdje.

možda malo manje, zavisi dosta od civilnog dijela, dok vojni iznosi oko 1.900, oo kuna. :kavica:

Ne želim kvariti nadu i čovjeka, na kojeg se "izračun" odnosi, podcjenjivati i omalovažavati - u smislu njegove plaće tijekom radnog vijeka, ali da bio "civilni" dio bio tih 1600 kuna (od 1900 do 3500), on bi morao imati PVB minimalno 1,73 a to prevedeno na plaće (za sve godine svog staža...) kao današnja protuvrijednost preko 9000 kuna. A što je ipak za prosječnog hrvata skoro pa nedostižno. Nadam se da griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da, koliko sam skužio obadvije su tablice točne, samo je problem U PVB-u za civilni dio mirovine, baggio je u svojoj tablici stavio PVB: 1,000 (koji možemo promijeniti ako znamo koliki nam je PVB) vjerojatno ravnajući se po nekom prosjeku, dok je esad stavio PVB: 1,5530 (ali i ostavio mogućnost da sami unosimo uplate za 10 godina kako bi dobili svoj PVB).

otud i je razlika u tablicama prilikom izračuna kumulirane mirovine. znači trebali bi znati svoj PVB za civilni dio mirovine (a to je jako teško), da bi što točnije mogli izračunati civilni dio mirovine, i to onda zbrojimo sa vojnim dijelom mirovine i tako dobijemo što točniji iznos kumulirane mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da zaboravio sam napisati da nije bila u gardijskoj postrojbi, a ovo mi se čini pre dobro da bi bilo istinito (dao bog da je tako ali...)znam sa su prije nekih 3-4 g. djelatnici čina narednika sa puno manje staža odlazili sa 2300kn tako da neznam, možda da netko još pokuša izračunati, mljavac šta ti kažeš oko ove mirovine kolika bi bila otprilike ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

vinkovci je napisao:

Za nekih mjesec dana bi mi trebalo bit napisano konačno rješenje pa ću objaviti ovdje, čisto za usporedbu.

Još mi preostaje borba za priznavanje HRVI-a, predmet je na upravnom sudu nešto više od 2 god.

hvala na pomoći, i hvala ljudima koji su si dali truda za izradu ovih tablica :palac:

 

stiglo rješenje: 4247 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija