Jump to content

otkaz


nula

Preporučene objave

postovani,

 

vec sam nekoliko puta pisao ovaj tjedan i stvarno mi je panika. Naime, danas predajem napismeno zahtjev za sporazumni raskid ugovora na neodredjeno i molim savjet da li moj trenutni poslodavac moze odbiti taj zahtjev?

 

Takodjer u nazivu mojeg pismenog otkaza naveo sam ovako

ZAHTJEV ZA SPORAZUMNI RASKID UGOVORA O RADU NA NEODREDJENO

Zahvaljujem na ukazanom povjerenju te suradnji posljednjih XY godina te zbog prelaska na novo radno mjesto, ovim putem molim naslov da odobri sporazumni raskid radnog odnosa, zasnovanog potpisivanjem Ugovora na neodredjeno, sklopljenog XY godine.

Dolje sam naveo da cu odraditi otkazni rok u iznosu od XY dana te ostatak (4 dana) godisnjeg odmora iz 2008.

 

..u totalu iznosi 30 dana sam jos ovdje i radim, odn. -tih 4 dana.

 

Da li je to u redu sroceno i moze li poslodavac traziti ponistenje ili odbiti taj zahtjev?

napominjem da u ovoj firmi radim vise od 5 godina.

 

Hvala puno na trudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nula,sporazumi zahtjev za raskid poslodavac ne mora prihvatiti.Ako ga prihvati stranke tj.radnik i poslodavac sporazumno ugovaraju dan prestanka radnog odnosa tj.može odmah isti dan kad ste ga potpisali i kod sporazumnog raskida najčešće nema otkaznog roka tj.to i jest bit sporazumnog prestanka radnog odnosa jer stranke same ugovaraju datum kad im paše da radni odnos prestane.

Vi pošto ste naveli u vašem zahtjevu da ćete odraditi otkazni rok od mjesec dana,ne vidim razloga zašto ste ga nazvali sporazumnim prestankom radnog odnosa kad vam već nije hitno da što prije odete s tog radnog mjesta i kad ste već spremni odraditi otkazni rok tj. nema potrebe za zahtjevom za sporazumni možete dati redoviti otkaz ugovora o radu.Redoviti otkaz ugovora o radu radnik ne mora obrazlagati ali mora odraditi otkazni rok,a kako ste vi spremni da ga odradite nema potrebe za sporazumnim prestankom radnog odnosa samo dajte otkaz ugovora o radu i radni odnos će vam prestati istekom otkaznog roka.

Ja bih vam savjetovala da prvo pokušati sklopiti sporazum o prestanku radnog odnos s poslodavcem,gdje ćete točno utvrditi datum prestanka radnog odnosa ( bez odrađivanja otkaznog roka-brišite u zahtjevu za sporazumnim raskidom obvezu odrađivanja otkaznog roka)pa ako poslodavac na to ne pristane dajte mu otkaz ugovora o radu te vam tad otkazni rok teče od dana kad ste mu dostavili otkaz tj.totalno neovisno o njegovoj volji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija