Jump to content

Uknjižba na sudu


GRASO

Preporučene objave

Možda je več bilo govora,ali molim vas za odgovor ako netko zna. Tata je prošle godine ugovorom kupio manje zemjište na moru, napravljena parcelacija , plačen porez , dobijena građevinska...sve O.K.- e sada smo došli do faze kad treba predati sudu za upis vlasništva- tu nastaje pitanje.

U biti kupila sam zemlju ja kao hčerka, ali ugovor glasi na tatu jer ima domovnicu , a ja nemam. Sad zanima me, da li mogu ja sa njim sklopiti darovni ugovor i na sud odjednom predložiti oba ugovora (ugovor kad je on kupio i darovni ugovor na mene) da se odmah upiše vlastništvo na mene. Ili treba prvo na uknjižiti na tatu ,pa onda još jedanput isti postupak na mene.

 

Srdačan pozdrav i unaprijed hvala, i naravno lijepe praznice!

Petra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Uzmite oba ugovora ovjerena kod Javnog bilježnika ,idite na Sud .-u Zemljišno knjižnom odjelu popunite Zahtjev za

uknjižbu na temelju darovnog ugovora od vanknjižnog vlasnika na temelju kupoprodajnog ugovora s knjižnim vlasnikom . Pojedinosti ćete dobiti u gruntovnici na Sudu a iznos takse cca 250, kuna ,ako su svi ugovori u redu

problema neće biti.

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija