Jump to content

Molim pomoć


Christian_B

Preporučene objave

Dali netko zna kako je moguce steć status HRV nakon 2005 ?!

 

Naime liječim se od 1999 nije mi na pamet padalo traziti mirovinu bio sam čvrsto uvjeren da ce me sve to proci kao ružan san te da cu opet biti normalan, no sto dalje to gore.

Godine 2000 poceo sam skupljati "papire" Ratne putove da bi dobio očitovanje moje bivse postrojbe u 2001 godini da mi oni to nemogu dati- izgovor nije sastavljen za vrijeme mog boravka u postrojbi i nek trazim bivseg zapovjednika ??!!! mozete samo zamislit situaciju nači nekog nakon 5-6 godina a nemate pojma u kojoj je postrojbi sad covjek ili uopce je, a da ne spominjem dio ratnog puta koji se odnosi na bosnu kojeg mi niko u to vrijeme nije htio potpisati mada sam uredno primio odlikovanje za operaciju Ljeto 95 oni koji su bili tamo znaju o cemu pricam.

Bio sam pripadnik Izvidničke satnije u operacijama "Bljesak" , "Ljeto 95", "Oluja", "Una 95" (opet bosna ccc) . Da skratim priču BEZ RATNIH PUTEVA NEMA PRIJAVE ZA HRVI!!!

U međuvremenu 10

Ratni put sam dobio tek u prosincu 2005 i naravno zakasnio u zakonskom roku predati zahtjev. Ok nema veze mislio sam izlječit cu se ko ga šljivi nece mi trebat no pomaka na bolje nikako. Uostalom tko sebe moze proglasiti otpisanim slucajem i svrstati u invalide ako nema rješenje STRUKE za to?! Po nekoj mojoj logici tada smatrao sam da tek po završetku liječenja ili po rješenju da je stanje konačno mogu predati zahtjev za HRVI ( očito sam krivo mislio! ). U međuvremenu me Invalidska komisija u 10mj 2005 vraća na daljnje liječenje, te ponovo u 7mj 2006 također nazad na liječenje i regulirati status HRVI ??? ok! u međuvremenu mi je priznat status DR, no unatoč tome 2007 dobijam odbijenicu za status HRVI.

 

 

ŠTO SAD ?

I dalje se liječim UZALUD !!! jer poboljšanja u zdravstvenom smislu nema , a jos k tome i sva ova pravna zavrzlama pa i normalan covjek bi od nje izgubio živce a ne ja koji ih više skoro ni nemam, dođe mi da ..........

 

Molio bih pomoc ako itko moze jer vise nemam snage se hrvat s papirima i obilazit od vrata do vrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokreni postupak za umirovljenje..dokumentaciju imaš,ratne putove imaš,koliko sam shvatio bio si pripadnik gardijske postrojbe i prema tome koeficijent ti je 1,50 isto kao i meni koji imam hrvi...a kada i ikada dojde hrvi lako to priložiš za povečanje mirovine u mirovinsko...uglavnom u mirovinu možeš i bez hrvi i možeš imati dobru vojnu mirovinu ali sve ovisi u mirovinskom koliki če ti omjer dati u svezi rata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što si bio pripadnik gbr nemora puno značiti kod vještaka ,tj da će ti za sve priznati uzrok rat . nije mi baš jasno kako si predao ratni put i zakasnio sa zahtjevom .kod nas je praksa bila predati svu dokumentaciju u ured državne uprave (osim ratnog puta)koieg on traže sami službenim putem od pravnog nasljednika postrojbe u kojoj si bio .tebi nebi niti smjeli dostaviti ratni put , možeš ga dobiti samo na uvid . tako je bilo bar u mom slučaju .A što se tiče dokumentacije za zahtjev HRVI mogao si je predati i nekompletnu do 31.12.2005. pa bi samo naknadno dobavljao potrebnu dokumentaciju . Tako sam bar ja napravio : predao nekompletnu (nisam imao priznat status branitelja)i malo pomalo u siječnju sam ove godine na prvostupanjskoj dobio 30% RVI.Liječi se idalje skupljaj papire i puno sreće i strpljenja.Ako još kako mogu pomoći , javi se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

praksa bila predati svu dokumentaciju u ured državne uprave (osim ratnog puta)koieg on traže sami službenim putem od pravnog nasljednika postrojbe u kojoj si bio .tebi nebi niti smjeli dostaviti ratni put , možeš ga dobiti samo na uvid . tako je bilo bar u mom slučaju .A što se tiče dokumentacije za zahtjev HRVI mogao si je predati i nekompletnu do 31.12.2005. pa bi samo naknadno dobavljao potrebnu dokumentaciju . Tako sam bar ja napravio : predao nekompletnu (nisam imao priznat status branitelja)i malo pomalo u siječnju sam ove godine na prvostupanjskoj dobio 30% RVI.Liječi se idalje skupljaj papire i puno sreće i strpljenja.

 

...tako je bilo i u mom slućaju...što se tiče predavanja zahtjeva u ured državne uprave, isti sam zahtjev predao 21.12.2005. u zadnji tren, bio sam skupio svu dokumentaciju osim ratnog puta....

....ratni put je stigao teg u 7 ili 8 mjesecu 2006 godine, od čega sam i ja dobio jedan primjerak ( original ) za sebe, tijekom rata bio sam pripadnik sjp mup-a i primjerak ratnog puta dobio sam isključivo za sebe, a isti ratni put potvrđen je i potpisan od strane načelnika pu a sastavljen u bivšoj postrojbi sjp-e u kojoj sam bio a koja je postrojaba sada ugašena i vodi se kao interventna jedinica policije...

 

...neki dan sam dobio iskaznicu hvidr-e...izgleda kao osobna iskaznica, malo su se modernizirali u izradi istih...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

Za prijatelja bio u pričuvnom sastavu vojne policije poslj razvojačenja otvorio biznis i propao,ima 54 god.dali ima pravo na oskrbninu ako neko zna što da radi neka mi odgovori hvala.

Ima pravo ukoliko ispunjava uvjete iz ZOPHBDR-a.

Dosta je uvjeta, a najbitniji su:

- da je nezaposlen

- da ne koristi novčanu pomoć od HZZ,

- da nije korisnik mirovine veće od 1.097,58 kn,

- da njegovo kućanstvo nema prihod veći od 997,00 kn po članu (prihod iz prethodne godine),

- da nije registriran kao obrtnik,

- da nije osiguran kao poljoprivrednik,

- da nije nositelj ili član obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva koje je upisano u Upisnik OPG ...

Podrobnije podatke treba vidjeti kod nadležnog Ureda državne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija